Wiadomości

Gorzów kolejny rok będzie kolejową pustynią

1 października 2020, 10:48, mk
Czy zawsze będziemy kolejową pustynią? - pyta w wiadomości do naszej redakcji jeden z czytelników. W sieci kilka tygodni temu opublikowano rozkład jazdy pociągów na kolejny rok. Brak elektryfikacji i trwające wciąż remonty na linii Szczecin – Poznań – to dwa czynniki, które sprawiają, że szybkie pociągi wciąż omijają nasze miasto szerokim łukiem.
- Lubuszanin do Chełma będzie tylko łącznikiem do składu tego pociągu z Zielonej Góry. Znów rozkład dla Gorzowa beznadziejny Zielona Góra zaś z 4 pociągami do Warszawy,2 nowymi do Przemyśla, dodatkowym pociągiem do Berlina – pisze w wiadomości do naszej redakcji jeden z czytelników.

Jeszcze kilka miesięcy temu, w planach był łącznik do pociągu IC Chełmoński, dzięki któremu mieszkańcy Gorzowa i okolic mogliby bardzo szybko dojechać do Krakowa. Jednak po opublikowaniu rozkładu jazdy okazało się, że szybki pociąg jest – ale omija Zbąszynek, czyli miejsce, gdzie miały być łączone składy. Za to mieszkańcy pobliskiej Zielonej Góry, bezpośrednich pociągów do Krakowa będą mieli aż 4 – z najkrótszym czasem przejazdu – 4 godziny 46 minut!

Tak więc od grudnia mieszkańcy północnej części województwa będą mogli "w świat" pojechać aż czterema pociągami dalekobieżnymi. Będą to dwa pociągi do Gdyni, czyli TLK „Bory Tucholskie” relacji Kostrzyn – Gdynia Główna – Kostrzyn oraz TLK „Kociewie” relacji Gorzów Wielkopolski – Gdynia Główna - Gorzów Wielkopolski.

Poranny TLK Kociewie odjedzie z Gorzowa o 5:17, w Gdyni będzie o 11:17. Popołudniowy TLK Bory Tucholskie odjedzie z Gorzowa o 15:48 (pociąg swój bieg rozpocznie w Kostrzynie), a do Gdyni dojedzie o 21:18.

Dwa pociągi pojadą też w kierunku Warszawy. Będzie to IC „Gałczyński” relacji Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny z wagonami z Gorzowa dołączanymi w Zbąszynku oraz IC „Lubuszanin” relacji Zielona Góra – Warszawa – Lublin — Chełm – również z kilkoma wagonami do i z Gorzowa.

Lubuszanin w kierunku Warszawy odjedzie z Gorzowa o 5:41, w Zbąszynku oczekiwać będzie na skład z Zielonej Góry, w Poznaniu będzie o 8:36, w Warszawie o 11:30, w Lublinie o 14:05, a w Chełmie o 14:55. W drodze powrotnej pociąg z Warszawy wyjedzie o 16:24, a w Gorzowie będzie o 22:15.

Natomiast IC Gałczyński wyjedzie z Gorzowa o 15:59, ze Skwierzyny o 16:24, z Międzyrzecza o 16:43. w Poznaniu będzie o 18:22, a w Warszawie o 22:12. Pociąg w drogę powrotną wyruszy o 6:08, a w Gorzowie będzie o 12:01.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości