Na Słoneczną i Wieprzyce znów tylko autobusem

23 września 2020, 17:37, red
Fot. Bartłomiej Nowosielski
Od najbliższego poniedziałku nie dojedziemy tramwajem na Wieprzyce. Linia numer 1 kończyć będzie swój bieg na przystanku Zakłady Energetyczne. W kierunku osiedla Słonecznego będziemy musieli znów jeździć komunikacją zastępczą.

Na szczęście tylko przez 3-4 tygodnie. Tak przynajmniej obiecują urzędnicy. Wszystko to ma związek z pracami budowlanymi, które przeprowadzane będą na ulicy Kostrzyńskiej oraz na wiadukcie nad torami kolejowymi. Wszystko więc w rękach budowlańców.

Jak informuje gorzowski magistrat, linia tramwajowa nr 1 będzie kursowała w relacji Zakład Energetyczny – Silwana – Zakład Energetyczny, natomiast odcinek od przystanku Zakład Energetyczny do pętli Wieprzyce będzie obsługiwany przez autobusy komunikacji zastępczej T2, która będzie kursowała w wydłużonej relacji Wieprzyce – Piaski – Wieprzyce.

Wyjazdy tramwajów z zajezdni na Wieprzycach będą odbywać się torem północnym jako przejazdy techniczne, bez możliwości korzystania przez pasażerów, natomiast zjazdy do zajezdni oznaczone zostaną w rozkładzie jazdy i będą udostępnione dla pasażerów.

Miejski Zakład Komunikacji przypomina, iż bilety jednorazowe pełnią również funkcję biletów czasowych, które są ważne 45 minut od momentu skasowania i umożliwiają dowolną ilość przesiadek w czasie ważności biletu.

MZK informuje, iż od poniedziałku dogodnym miejscem przesiadki z autobusu T2 na tramwaj linii 1, jadący w kierunku Silwany, jest przystanek „Zakład Energetyczny”, natomiast z tramwaju linii nr 1 na autobus T2 jadący w kierunku Wieprzyc należy wysiąść na przystanku Zakład Energetyczny i następnie przejść około 150 metrów do tymczasowego przystanku „Orląt Lwowskich”, znajdującego się na wysokości hotelu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości