Zamknięty przejazd przez Łokietka

30 września 2020, 10:00, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
W środę 30 września wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I planuje zmiany w organizacji ruchu w związku z inwestycją. Zamknięty zostanie przejazd przez ul. Łokietka przy skrzyżowaniu z ul. Chrobrego.

Prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I idą pełną parą. Konsorcjum firm ZUE i FDO w środę 30 września planuje przystąpienie do kolejnego etapu prac, które wiąże się z zamknięciem przejazdu w ciągu ul. Łokietka przy skrzyżowaniu z Chrobrego. To oznacza zmiany w organizacji ruchu dla kierowców.

„Zaślepienie” ul. Łokietka od ul. Dąbrowskiego do Chrobrego wymagać będzie zmian w trasach objazdów oraz sposobie funkcjonowania ruchu na ul. Łokietka. Konieczne jest dopuszczenie ruchu dwukierunkowego na ul. Łokietka i zmiana sposobu parkowania z ukośnego na równoległy (względem krawędzi jezdni).

W celu ułatwienia kierowcom poruszania się po śródmieściu udostępniony zostanie przejazd w ciągu ul. Borowskiego przez plac budowy (w obu kierunkach ruchu). Możliwy będzie przejazd:

- 30 Stycznia (jeden kierunek od Armii Polskiej do Dąbrowskiego),

- Borowskiego (przejazd tymczasowy nawierzchnia z płyt betonowych lub kruszywa, dostosowany do ruchu dwukierunkowego),

- Jagiellończyka (przejazd tymczasowy nawierzchnia z płyt betonowych lub kruszywa, dostosowany do ruchu dwukierunkowego),

- Mickiewicza (skrzyżowania ze zmienioną organizacją ruchu).

Remont 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta wraz z torowiskiem będzie kosztował 69 mln 27 tys. zł. Wykonawca ma czas do końca października 2021 roku na zrealizowanie wszystkich prac.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x