Zakażony nauczyciel i ponad 300 uczniów na kwarantannie

28 września 2020, 19:38
Ponad 300 uczniów z czterech gorzowskich szkół trafiło na kwarantannę, po tym jak u jednego z nauczycieli wykryto koronawirusa. Kwarantanną zostały objęte wszystkie klasy w których zakażony nauczyciel miał zajęcia.

Jeszcze przed weekendem do portalu gorzowianin.com zgłaszali się czytelnicy, którzy informowali o kolejnych przypadkach koronawirusa w gorzowskich szkołach. Zwróciliśmy się w tej sprawie z pytaniami do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, który codziennie podaje raport na temat zakażeń koronawirusem w naszym regionie.

W poniedziałek 28 września otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników. - Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny stwierdził zakażenie koronawirusem u nauczyciela, który pracuje w kilku szkołach na terenie miasta - komentuje Karol Zieleńskim, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

Kwarantanną zostało objętych łącznie 307 uczniów z czterech gorzowskich szkół – to uczniowie, którzy mieli bezpośredni kontakt z nauczycielem podczas lekcji. Zakażony koronawirusem nauczyciel uczył w Zespole Szkół Ekonomicznych, w Szkole Podstawowej nr 17, w Szkole Podstawowej nr 5 oraz w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego.

- W Zespole Szkół Ekonomicznych objętych kwarantanną zostało 6 klas (156 osób), które do 1 października mają prowadzone nauczanie w trybie zdalnym. W Szkole Podstawowej nr 17 kwarantanną zostały objęte 3 klasy (59 osób), do 3 października mają nauczanie zdalne. W Szkole Podstawowej nr 5 kwarantanną zostały objęte 3 klasy (59 osób), do 1 października mają nauczanie zdalne oraz w Akademickim Liceum Mistrzostwa Sportowego kwarantanną zostały objęte dwie klasy (33 osoby), które do 1 października mają nauczanie zdalne – opowiada dyrektor biura wojewody lubuskiego.

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x