Koronawirus w gorzowskim Domu Pomocy Społecznej

26 września 2020, 08:00, red
fot. archiwum
W Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie potwierdzono obecność koronawirusa u jednego z pracowników. Na kwarantannę trafiło łącznie trzech pracowników wraz z rodzinami.
Portal gorzowianin.com otrzymał od czytelnika informację, że jeden z pracowników administracji w Domu Pomocy Społecznej nr 1 przy ul. Podmiejskiej Bocznej ma pozytywny wynik na koronawirusa. - Pracownicy zajmujący się podopiecznymi są przerażeni tą sytuacją, tym bardziej że zakażona jest osoba z administracji, która miała kontakt z innymi ludźmi na mieście – opowiada czytelnik Dawid.

Zwróciliśmy się w tej sprawie z pytaniami do Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego, który codziennie podaje raport na temat zakażeń COVID-19 w naszym regionie. Jak się okazało, służby potwierdziły obecność koronawirusa w Domu Pomocy Społecznej nr 1 w Gorzowie.

- Potwierdzam, że u jednego z pracowników administracji Domu Pomocy Społecznej w Gorzowie wykryto zakażenie koronawirusem. W związku z tym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorzowie objął kwarantanną trzech pracowników DPSu wraz z ich rodzinami - komentuje Karol Zieleński, dyrektor biura wojewody lubuskiego.

Żaden z podopiecznych DPSu nie został objęty kwarantanną, a placówka funkcjonuje normalnie.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->