Wiadomości

Piorun uderzył w dom pod Gorzowem

23 września 2020, 19:45, ak
Nad północą województwa lubuskiego przechodzi burza, której towarzyszą silne wyładowania atmosferyczne. Jeden z piorunów uderzył w dom w miejscowości Krasowiec koło Gorzowa, w wyniku czego zaczął palić się dach budynku. Na miejsce zostało wysłanych 8 zastępów straży pożarnej.

W środowy wieczór 23 września nad północną częścią województwa lubuskiego przechodzi burza. Tylko w ciągu ostatnich 20 minut wokół Gorzowa zanotowano blisko 1000 wyładowań atmosferycznych.

Przed godz. 18.45 jeden z piorunów uderzył w dom w miejscowości Krasowiec koło Gorzowa. W wyniku uderzenia pioruna, zaczął się palić dach budynku. Na miejsce zostało zadysponowanych 8 zastępów straży pożarnej, w tym cysterna z Deszczna.

- Mieszkańcy budynku zostali ewakuowani. Na ten moment sytuacja została opanowana, trwa dogaszanie. Dopiero po zakończeniu akcji gaśniczej będziemy mogli oszacować straty – komentuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej.

Wielkie ulewa była tak silna, że rynna nie nadążała z odbiorem opadów i woda zaczęła się wlewać do pokoju w budynku jednorodzinnym. Właścicielka domu podejrzewa, że silny wiatr zerwał również dachówki.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/7 Pożar domu w Krasowcu

1/7 Pożar domu w Krasowcu

2/7 Pożar domu w Krasowcu

2/7 Pożar domu w Krasowcu

3/7 Pożar domu w Krasowcu

3/7 Pożar domu w Krasowcu

4/7 Pożar domu w Krasowcu

4/7 Pożar domu w Krasowcu

5/7 Pożar domu w Krasowcu

5/7 Pożar domu w Krasowcu

6/7 Pożar domu w Krasowcu

6/7 Pożar domu w Krasowcu

7/7 Pożar domu w Krasowcu

7/7 Pożar domu w Krasowcu

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości