Wiadomości

Ktoś podpala stogi siana pod Gorzowem [zdjęcia]

20 września 2020, 20:41, red
fot. OSP Gralewo
W niedzielny wieczór strażacy walczą z pożarami stogów siana w okolicach Janczewa i Wawrowa. Strażacy nie mają wątpliwości, że jest to celowe podpalenie.

Dyżurny gorzowskiej straży otrzymał w niedzielę 20 września o godz. 19.18 zgłoszenie o pożarze stogu siana pomiędzy Janczewem, a Gralewem. Na miejsce zostały zadysponowane łącznie cztery zastępy straży pożarnej.

Kiedy strażacy dotarli na miejsce, cały stóg był już objęty ogniem. W trakcie akcji gaśniczej otrzymali informację o kolejnym pożarze stogu siana, tym razem w miejscowości Wawrów. Dlatego też dyżurny gorzowskiej straży musiał przekierować część jednostek do Wawrowa i zadysponować również do działań OSP Wawrów. Akcja gaśnicza cały czas trwa.

Strażacy nie mają wątpliwości, że pożary są wynikiem celowego podpalenia. Tym bardziej, że do pożarów stogu siana doszło w krótkim odstępie czasu. Na miejsce została wysłana również policja.

AKTUALIZACJA

Jak informuje Bartłomiej Mądry, oficer prasowy gorzowskiej straży pożarnej, w niedzielny wieczór doszło łącznie do czterech podpaleń. Kolejne miało miejsce przy ul. Fieldorfa-Nila za ogródkami działkowymi w Gorzowie.

Fotoreportaż


1/4 Pożar stogów siana

1/4 Pożar stogów siana

2/4 Pożar stogów siana

2/4 Pożar stogów siana

3/4 Pożar stogów siana

3/4 Pożar stogów siana

4/4 Pożar stogów siana

4/4 Pożar stogów siana

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości