Wiadomości

Ewakuacja galerii Askana

18 września 2020, 19:00, red
fot. archiwum
W piątkowy wieczór gorzowskie służby otrzymały informacje o możliwości podłożenia ładunku wybuchowego w galerii Askana. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej oraz policja. Natomiast wszyscy klienci i pracownicy zostali ewakuowani z budynku.

W piątek 18 września około godz. 18.40 doszło do ewakuacji galerii handlowej Askana. Na miejsce zostały wysłane dwa zastępy straży pożarnej i policja. Informacje o ewakuacji budynku otrzymywaliśmy od naszych czytelników na facebookowym profilu gorzowianin.com.

- Alarm ewakuacyjny w Askanie. Ewakuowali wszystkich klientów i pracowników galerii - napisał do nas czytelnik Filip. - Ewakuacja Askany. Na miejscu dwie straże. Co się dzieje? - dopytuje się z kolei czytelniczka Klaudia.

Jak się okaząło, do galerii Askana dotarł mail z informacją o podłożeniu ładunku wybuchowego na terenie obiektu. Z budynku zostali ewakuowani wszyscy pracownicy i klienci. Teren jest zabezpieczany przez straż pożarną, natomiast policjanci sprawdzają wnętrze galerii.

To kolejna już tego typu sytuacja, do której doszło w ciągu ostatnich kilku miesięcy w galerii Askana – ostatni alarm bombowy był 19 lipca, a wcześniej 29 maja i 4 maja. Na szczęście wszystkie poprzednie zgłoszenia o podłożonym ładunku wybuchowym okazały się fałszywe.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości