Wiadomości

Dzieje się na Chrobrego i Mieszka I [zdjęcia]

15 września 2020, 10:00, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I prowadzi intensywne prace na kilku odcinkach. Postęp prac jest bardzo zróżnicowany, co widać gołym okiem. Na wysokości Kwadratu w najbliższym czasie rozpocznie się układanie torowiska tramwajowego, natomiast w rejonie placu Grunwaldzkiego właśnie rozpoczęło się frezowanie asfaltu.

W sobotę 12 września wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I, czyli konsorcjum firm ZUE i FDO rozpoczęło kolejny etap prac, który obejmuje ul. Mieszka I na odcinku od ul. Jagiellończyka do ul. Mickiewicza. Droga została zamknięta i odpowiednio oznakowana, a w poniedziałek 14 września rozpoczęło się frezowanieasfaltu, jak tylko stara nawierzchnia zostanie usunięta, wykonawca przystąpi do demontażu torowiska tramwajowego.

Z kolei na innym odcinku remontowanej drogi, a dokładnie na odcinku od ul. 30 Stycznia do ul. Krzywoustego prace są na zupełnie innymj etapie. Tutaj są już gotowe betonowe płyty pod torowisko. Szyny tramwajowe właśnie zostały dostarczone i w najbliższym czasie rozpocznie się ich montaż. 

Natomiast na odcinku od ul. Łokietka do ul. 30 Stycznia (przy zachowaniu przejezdności ul. Łokietka oraz ul. 30 Stycznia) prowadzone są prace ziemne związane z mediami, a od ul. Borowskiego do ul. Jagiellończyka (z zachowaniem przejezdności ul. Jagiellończyka) trwają prace ziemne związane z mediami, utwardzana jest nawierzchnia pod torowisko, są już fundamenty pod słupy trakcyjne.

Remont 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta wraz z torowiskiem będzie kosztował 69 mln 27 tys. zł. Wykonawca ma czas do końca października 2021 roku na zrealizowanie wszystkich prac.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości