Dzieje się na Chrobrego i Mieszka I [zdjęcia]

15 września 2020, 10:00, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I prowadzi intensywne prace na kilku odcinkach. Postęp prac jest bardzo zróżnicowany, co widać gołym okiem. Na wysokości Kwadratu w najbliższym czasie rozpocznie się układanie torowiska tramwajowego, natomiast w rejonie placu Grunwaldzkiego właśnie rozpoczęło się frezowanie asfaltu.

W sobotę 12 września wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I, czyli konsorcjum firm ZUE i FDO rozpoczęło kolejny etap prac, który obejmuje ul. Mieszka I na odcinku od ul. Jagiellończyka do ul. Mickiewicza. Droga została zamknięta i odpowiednio oznakowana, a w poniedziałek 14 września rozpoczęło się frezowanieasfaltu, jak tylko stara nawierzchnia zostanie usunięta, wykonawca przystąpi do demontażu torowiska tramwajowego.

Z kolei na innym odcinku remontowanej drogi, a dokładnie na odcinku od ul. 30 Stycznia do ul. Krzywoustego prace są na zupełnie innymj etapie. Tutaj są już gotowe betonowe płyty pod torowisko. Szyny tramwajowe właśnie zostały dostarczone i w najbliższym czasie rozpocznie się ich montaż. 

Natomiast na odcinku od ul. Łokietka do ul. 30 Stycznia (przy zachowaniu przejezdności ul. Łokietka oraz ul. 30 Stycznia) prowadzone są prace ziemne związane z mediami, a od ul. Borowskiego do ul. Jagiellończyka (z zachowaniem przejezdności ul. Jagiellończyka) trwają prace ziemne związane z mediami, utwardzana jest nawierzchnia pod torowisko, są już fundamenty pod słupy trakcyjne.

Remont 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I od ul. Pocztowej do ul. Roosevelta wraz z torowiskiem będzie kosztował 69 mln 27 tys. zł. Wykonawca ma czas do końca października 2021 roku na zrealizowanie wszystkich prac.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości