Gorzów będzie miał „Trasę siedmiu wzgórz”

14 września 2020, 18:41, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie przetarg na budowę trasy siedmiu wzgórz, czyli traktu spacerowego na terenach dawnych poligonów. Miasto czeka na zgłoszenia chętnych firm do 30 września. Inwestycja będzie realizowana w ramach budżetu obywatelskiego 2020.

„Trasa siedmiu wzgórz” to jeden z pomysłów mieszkańca Gorzowa, który zwyciężył w kategorii ogólnomiejskiej w ramach budżetu obywatelskiego 2020. Władze miasta właśnie ogłosiły przetarg, w którym szukają wykonawcy inwestycji. Chętne firmy mogą zgłaszać się do 30 września.

W ramach „Trasy siedmiu wzgórz” ma powstać trakt spacerowy o nawierzchni mineralnej na terenach byłych poligonów od ul. Bazaltowej, który poprowadzi w stronę ul. Kamiennej, a następnie za terenem cmentarza w stronę ul. Słowiańskiej. Następnie zostanie wytyczona trasa spacerowa po istniejących chodnikach przy ul. Słowiańskiej od wysokości wiaduktu przy wejściu do cmentarza, w kierunku polany cyrkowej w parku Słowiańskim, a dalej w kierunku ul. Żwirowej i Błotnej. Szlak będzie prowadził w kierunku siłowni i nowo zaprojektowanego placu zabaw przy stawie Błotnym.

Inwestycja obejmie również montaż 9 ławek i koszy na śmieci, słupków blokujących wjazd w kolorze szarym z odblaskami, kierunkowskazy, tablice informacyjno-edukacyjne – to wszystko na terenach popoligonowych. Oprócz tego zostaną wybudowane place zabaw przy ul. Bazaltowej, ul. Słowiańskiej i Błotnej. Firma będzie miała czas na wykonanie inwestycji do 10 grudnia 2020 roku.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x