Wiadomości

Gorzów: Oferował mieszkanie do wynajęcia, brał pieniądze i znikał

9 września 2020, 09:39, red
fot. gorzowianin.com
Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Gorzowa, który wyłudzał pieniądze oferując wynajem mieszkania. Mężczyzna po tym, jak brał pieniądze wpłacone jako kaucję, od razu urywał kontakt. Oszukanych zostało kilka osób, ale policjanci podejrzewają, że może być ich więcej.

Gorzowscy policjanci zajmowali się sprawą mężczyzny, który proponował do wynajęcia mieszkanie na terenie miasta. Tak naprawdę chodziło jednak wyłącznie o wyłudzenie pieniędzy, które były wpłacane jako kaucja po podpisaniu umowy. Kiedy przychodził dzień przekazania mieszkania, mężczyzna zwodził wynajmujących albo w ogóle nie nawiązywał z nimi kontaktu. Twierdził, że był za granicą, obiecywał przekazanie w innym terminie lub zwrot gotówki. Nie miał jednak nigdy zamiaru wywiązywać się z tych obietnic.

- Pokrzywdzeni zgłosili się do gorzowskich policjantów. Każdy został oszukany w taki sam sposób – łącznie na kilka tysięcy złotych. Do działań ruszyli kryminalni, którzy pracowali nad ustaleniem podejrzanego. Ten ukrywał się u swojej znajomej, gdzie został zatrzymany. Był także poszukiwany do innych oszustw na terenie kraju – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

31-letni mężczyzna oszukał co najmniej cztery osoby. Z ustaleń policjantów wynika, że pokrzywdzonych może być zdecydowanie więcej. Dlatego gorzowscy śledczy czekają na osoby, które dotychczas nie zgłosiły podobnej sytuacji. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Jak się okazało działał w warunkach recydywy – w 2016 roku usłyszał sądowy wyrok za branie pieniędzy za mieszkanie, które nigdy nie było wynajmowane.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości