Wiadomości

Awaria oświetlenia na Manhattanie

4 września 2020, 13:16, red
fot. czytelnik Maciej
Jeden z mieszkańców Gorzowa zwrócił uwagę na niedziałające lampy w rejonie przejść dla pieszych przy ul. Szarych Szeregów i Obrońców Pokoju. Okazało się, że doszło do awarii, która zostanie naprawione przez Enea.

Do portalu gorzowianin.com z prośbą o interwencję zwrócił się mieszkaniec Gorzowa w sprawie braku oświetlenia przejścia dla pieszych przy ul. Szarych Szeregów oraz Obrońców Pokoju.

- Nagminnie pojawia się problem z bezpieczeństwem pieszych w naszym mieście. Lampy w miejscu dwóch najbardziej uczęszczanych przejść dla pieszych przy ul. Szarych Szeregów i Obrońców Pokoju oraz wzdłuż całej ul. Obrońców Pokoju są wyłączone. Zdjęcie wykonane w czwartek 3 września o godzinie 21. Oszczędność ta stanowi zagrożenie życia i zdrowia tak samo dla pieszych jak i zmotoryzowanych uczestników ruchu drogowego - napisał w mailu do redakcji czytelnik Maciej i dołączył zdjęcia.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miasta Gorzowa, aby wyjaśnić tę sytuację – czy rzeczywiście doszło do celowego wyłączenia oświetlenia czy też do awarii. Błyskawicznie otrzymaliśmy odpowiedź od urzędników.

- Sprawa naprawy oświetlenia jest w kompetencjach spółki Enea. Zgłoszenie mieszkańca zostało tam przekazane. Spółka zidentyfikowała już problem. Doszło do awarii w jednej z szafek oświetleniowych. Zgłoszenie naprawy trafiło już do PE Gorzów Enea Operator – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Oświetlenie przejść dla pieszych jest bardzo ważne, tym bardziej, że zbliża się sezon jesienny, a co za tym idzie szybciej zapada zmrok oraz coraz częściej pada deszcz, który utrudnia widoczność. Dlatego doświetlenie pasów jest ważne nie tylko dla pieszych, ale również dla kierowców.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości