Wiadomości

Koniec remontu Sikorskiego! Ważne zmiany w centrum Gorzowa

3 września 2020, 18:35, ak
fot. Anna Kluwak
Nareszcie po ponad 12 miesiącach opóźnienia, remont ul. Sikorskiego dobiegł końca. W nocy z niedzieli 6 września na poniedziałek 7 września zostanie udostępniony dla ruchu ostatni remontowany odcinek Sikorskiego. Kierowcy będą mogli korzystać w pełni z nowego ronda, co wiąże się ze zmianami w organizacji ruchu.

W nocy z niedzieli 6 września na poniedziałek 7 września wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego wprowadzi docelową organizację ruchu na ostatnim fragmencie remontowanej ulicy, czyli w rejonie ronda przy Rolniku. To oznacza, koniec prac przy ul. Sikorskiego, które mają ponad 12 miesięcy poślizgu. Pierwotnie remont całej Sikorskiego miał zakończyć się 23 sierpnia 2019 roku.

W związku z zakończeniem prac zostanie udostępnione dla ruchu kołowego nowe rondo przy Rolniku. Kierowcy powinni zwrócić szczególną uwagę na rowerzystów oraz ruch tramwajowy w okolicy nowego ronda oraz przy skrzyżowaniu ul. Sikorskiego i Kosynierów Gdyńskich.

Przywrócony zostanie natomiast ruch jednokierunkowy przy ul. Dworcowej, z możliwością wjazdu od Sikorskiego w kierunku Jancarza i Składowej. Natomiast z ul. Sikorskiego (odcinek jednokierunkowy z wjazdem od Jancarza) będzie można skręcić wyłącznie w prawo w ul. Dworcową. Odcinek ul. Sikorskiego od Dworcowej do Kosynierów Gdyńskich, przez który przebiega torowisko, będzie udostępniony wyłącznie dla ruchu tramwajów. Zlikwidowany zostanie tymczasowy przystanek autobusowy przy ul. Kosynierów Gdyńskich, przy wejściu do biblioteki.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości