Cygańskie rytmy w amfiteatrze

3 września 2020, 12:23, red
fot. archiwum
Wielkimi krokami zbliża się 32. edycja Międzynarodowych Spotkań Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa. Impreza miała odbyć się początkowo w czerwcu, ale ze względu na pandemię koronawirusa została przełożona na wrzesień.

To już pewne, w czwartek 17 września w Gorzowie odbędzie się Romane Dyvesa, czyli XXXII Międzynarodowe Spotkania Zespołów Cygańskich. Impreza była wcześniej zaplanowana na czerwiec, ale plany organizatorów pokrzyżowała pandemia i zakaz organizowania wydarzeń kulturalnych. Dlatego też wydarzenie zostało przeniesione na wrzesień.

Festiwal Romane Dyvesa odbędzie się w gorzowskim amfiteatrze przy ul. Drzymały i będzie mogło w nim uczestniczyć 999 osób. Start o godz. 19, bilety w cenie 30 zł - normalny oraz 20 zł – ulgowy.

Tegoroczny festiwal Romane Dyvesa będzie połączony z jubileuszem 65-lecia pracy artystycznej Edwarda Dębickiego oraz istnienia Cygańskiego Teatru Muzycznego Terno. Tym samym na scenie zobaczymy przede wszystkim Cygański Teatr Muzyczny Terno, który zagra swój jubileuszowy koncert. Natomiast gościem specjalnym imprezy będzie zespół Dżambo Aguesevi Orchestra w Macedonii. Ponadto wystąpi m.in. Dikanda, Romanca, Caci Vorba, Taborowa Orkiestra Harfiarzy czy Halina Młynkowa.

Koncert będzie nagrywany przez TVP2, a następnie retransmitowany na antenie. Póki co, nie jest znana data emisji festiwalu na antenie TVP2.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->