Wiadomości

Kto zajmie się budową stadionu lekkoatletycznego?

3 września 2020, 09:46, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa po raz kolejny ogłosiły przetarg na modernizację stadionu przy ul. Krasińskiego, gdzie docelowo ma powstać stadion lekkoatletyczny. Firmy mogą składać swoje oferty do 16 września.

W czerwcu władze Gorzowa unieważniły przetarg na budowę stadionu lekkoatletycznego przy ul. Krasińskiego w Gorzowie. Wszystko przez to, że najtańsza oferta przewyższała budżet o 8 mln 472 tys. zł, a najdroższa aż o 12 mln 461 tys. zł.

Natomiast teraz na początku września, miasto ogłosiło kolejny przetarg, w którym szuka wykonawcy. Chętne firmy mogą składać swoje oferty do środy 16 września. Jak czytamy w ogłoszeniu, termin zakończenia inwestycji zaproponowany przez potencjalnego wykonawcę będzie stanowił kryterium oceny. Jednak nie będzie mógł on być dłuższy, niż do dnia 31 marca 2022 roku.

Co istotne Gorzów otrzymał aż 5 mln 500 tys. zł dofinansowania z ministerstwa sportu i turystyki na budowę stadionu, które miasto musi wykorzystać w latach 2020-2022.

Jak będzie wyglądał nowy stadion?

Nowy stadion lekkoatletyczny będzie miał 8-torową bieżnię z tartanu, rów z wodą do biegów z przeszkodami. A do tego skocznię do skoku w dal i trójskoku, dwie skocznie do skoku wzwyż oraz dwie skocznie do skoku o tyczce.

Ponadto znajdzie się płyta do rzutu oszczepem oraz do pchnięcia kulą. A także rzutnia do rzutów dyskiem i młotem wraz z klatką wysokości 7/10 m. Nie zabraknie również boiska z nawierzchnią z trawy naturalnej z systemem zraszania i drenażem. W planach jest również przebudowa trybun.

Na terenie boiska piłkarsko-lekkoatletycznego zostaną wybudowane rozgrzewkowe urządzenia lekkoatletyczne. Pojawi się bieżnia 4-torowa, rzutnia do pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem oraz skocznia do skoku wzwyż.

W ramach infrastruktury technicznej planuje się wykonać instalację zraszania, oświetlenia sportowego bieżni i terenu oraz instalacji elektrycznej na potrzeby rozgrywania zawodów lekkoatletycznych.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości