Wiadomości

Dzień dobry, proszę założyć maseczkę [film]

2 września 2020, 10:16
W środę 2 września w autobusach i tramwajach ruszyły kontrole maseczek. Straż miejska przy wsparciu sanepidu sprawdza czy dzieci i młodzież, które w drodze do szkoły korzystają z komunikacji miejskiej, zasłaniają usta i nos. Osoby, które tego nie robią są pouczane.

We wtorek 1 września naukę w gorzowskich przedszkolach i szkołach rozpoczęło ponad 21 tys. uczniów, z czego aż 9 276 w szkołach podstawowych, a 7 676 w szkołach średnich. Większość dzieci i młodzieży, aby dotrzeć do szkoły wybiera właśnie komunikację miejską. Jak podkreśla Miejski Zakład Komunikacji, uczniowie korzystający z autobusu lub tramwaju mają obowiązek zakrywania ust i nosa, jednak w rzeczywistości nie wszyscy stosują się do tego nakazu.

Dlatego też w środę 2 września ruszyły kontrole maseczek w autobusach i tramwajach, które prowadzą strażnicy miejscy wraz z pracownikami sanepidu. - Od dzisiaj strażnicy miejscy rozpoczęli intensywne kontrole autobusów pod względem zasłaniania ust i nosa. Oczywiście będziemy sprawdzać nie tylko uczniów, ale również pozostałe osoby które poruszają się komunikacją miejską. Kontrole odbywają się na przystankach komunikacji miejskiej. Strażnicy wchodzą do autobusu i sprawdzają czy wszyscy mają zasłonięte usta i nos. Jeżeli ktoś nie ma takiej maseczki, to oczywiście pouczany i prosimy aby ją założył – opowiada Andrzej Jasiński, komendant straży miejskiej w Gorzowie.

Strażnicy miejscy kontrolują przede wszystkim autobusy podczas kursów porannych oraz tych, które obsługują linie tzw. „szkolne” oraz kursy popołudniowe, kiedy dzieci i młodzież wracają do domu.

- Młodzi ludzie odzwyczaili się od noszenia maseczek, bo nie byli długo w szkole. Dlatego też my o tym wszystkim przypominamy. Do tej pory nasze miasto póki co unikało większej ilości zakażeń i chcemy, aby tak pozostało. Dlatego też w komunikacji miejskiej pojawiają się wspólne patrole sprawdzające czy wszyscy zasłaniają usta i nos. Również w szkołach też będą prowadzone rozmowy z uczniami, aby nosili maseczki. Apelujemy także do rodziców, aby wyposażyli swoje dzieci w maseczki – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Służby podkreślają, że najważniejsza jest profilaktyka, jednak w skrajnych przypadkach mogą takie osoby ukarać mandatem karnym w wysokości do 500 zł. Kontrole będą prowadzone przez kilka najbliższych dni


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości