Gorzów ponownie włącza się do rywalizacji „Rowerowa Stolica Polski”. Od wtorku 1 września każdy kilometr pokonany na rowerze może przybliżyć nasze miasto do tytułu Rowerowej Stolicy Polski. Jak podkreślają władze miasta, obecnie w Gorzowie mamy ponad 57 kilometrów ścieżek i dróg rowerowych.
- To nasza kolejna szansa, by wyróżnić się na mapie Polski, a o tym, że na to zasługujemy jestem przekonany. Z każdą oddawaną w mieście inwestycją budujemy kolejne kilometry ścieżek rowerowych, a zatem infrastruktura jest gotowa, teraz tylko dobre chęci i aktywność mieszkańców są kluczowe dla powodzenia projektu. Przed rokiem Gorzowianie pokazali, że są rowerzystami z pasją i w liczbie ponad tysiąca uczestników włączyli się w rywalizację. Zajęliśmy III miejsce w ogólnopolskiej rywalizacji. Mam nadzieję, że nasze działania na rzecz rozwoju infrastruktury rowerowej są doceniane przez mieszkańców, dzięki czemu we wrześniu chętnie przesiądą się na rowery i wezmą udział w rywalizacji o puchar Rowerowej Stolicy Polski oraz że dzięki tej akcji na dłużej pozostaną wierni dwóm kółkom – podkreśla Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.
Jak kręcić kilometry dla Gorzowa?
Zasady rywalizacji są proste: rowerzyści pobierają specjalnie stworzoną na potrzeby rywalizacji darmową aplikację, która rejestruje trasy i ich długości. Uczestnik sam decyduje, dla którego z miast „kręci kilometry”. Aby dołączyć do rywalizacji, należy z Google Play lub App Store pobrać darmową aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, zarejestrować się i co ważne dołączyć do Rywalizacji, a następnie wybrać Gorzów Wielkopolski jako miasto dla którego chcemy zbierać kilometry. Na koniec pozostaje nam tylko rozpocząć trening i wyjeździć jak najwięcej kilometrów.
Liczba przejechanych przez gorzowian kilometrów będzie sumowana, a później podzielona przez liczbę mieszkańców miasta według danych GUSu. Oznacza to, że jeden punkt dla Gorzowa to 123 km. Dla porównania Nowa Sól na jedne punkt potrzebuje 37 km, zaś Bydgoszcz potrzebuje ich już ponad 500.
Dzięki udziałowi w akcji, każde miasto po zakończeniu rywalizacji, otrzyma od organizatora szczegółowe statystyki o jej uczestnikach oraz tzw. „mapę ciepła”, która w sposób szczegółowy pokaże jakimi drogami, ścieżkami oraz szlakami poruszali się uczestnicy rywalizacji. Ułatwi to odpowiednie planowanie nowych ścieżek oraz małej infrastruktury rowerowej w mieście.
Czerwone Gitary. Diamentowe 60-lecie
2 marca 2025
kup bilet |
|
Najpiękniejsze melodie świata, czyli od opery do musicalu!
1 marca 2025
kup bilet |
|
Chór i orkiestra Alla Vienna
23 listopada 2024
kup bilet |
|
Polska Noc Kabaretowa 2025
23 maja 2025
kup bilet |