14 piratów drogowych straciło prawo jazdy

31 sierpnia 2020, 11:32, red
fot. KMP
Gorzowscy policjanci ruchu drogowego tylko w miniony weekend zatrzymali aż 14 kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h. Kierowcom zostało zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące.

W miniony weekend policjanci z gorzowskiej pojawili się w wielu miejscach, aby kontrolować prędkość i trzeźwość kierowców podczas wakacyjnych powrotów. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość i trzeźwość kierowców.

Podczas weekendowych działań policjanci zatrzymali prawo jazdy aż 14 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h. Tym samym wszyscy piraci drogowi, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100 km/h, stracili prawo jazdy na trzy miesiące.

- W ostatnie dni wakacji znacznie zmieniły się warunki, które panują na drogach. Padający deszcz nie jest ułatwieniem dla kierowców. Tym bardziej zaskakujące są prędkości, z którymi poruszają się niektórzy kierujący. Zbyt szybka jazda, niedostosowana do panujących warunków to nadal najczęstsza przyczyna drogowych tragedii. Przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h niesie ze sobą ryzyko poważnego wypadku. Dlatego ci, którzy lekceważą te przepisy, tracą prawo jazdy na trzy miesiące – podkreśla Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->