Gorzów: Dziki coraz pewniej czują się w mieście [film]

28 sierpnia 2020, 19:14, ak
fot. czytelniczka Ola
W Gorzowie jest problem z dzikami, które można spotkać już nie tylko na obrzeżach miasta. Dziki coraz częściej pojawiają się m.in. w parku Górczyńskim, na os. Sady czy na os. Dolinki. Tam ostatnio zwierzę miało zaatakować kobietę, która wybrała się na spacer z psem.

O tym, że w Gorzowie jest problem z dzikami wiadomo nie od dzisiaj. Wielokrotnie na portalu gorzowianin.com poruszaliśmy temat dzików, które coraz pewniej czują się w mieście. Stada dzików pojawiają się już nie tylko na obrzeżach Gorzowa, ale coraz śmielej wchodzą w głąb miasta. W ostatnich tygodniach dziki pojawiają się w parku Górczyńskim, na os. Sady czy wędrując wzdłuż ul. Piłsudskiego.

- O godz. 4 nad ranem dziki spacerowały po pasie zieleni pomiędzy jezdniami koło Komfortu przy ul. Piłsudskiego. Policjanci próbowali je przegonić, ale bezskutecznie. Kierowcy musieli uważać – opowiada czytelniczka Magda. - Dziki, które pojawiły się popołudniu za Kupcem Gorzowskim budziły zarówno sensację i strach wśród mieszkańców i spacerowiczów. Następnie poszły w kierunku parku Górczyńskiego – opisuje czytelnika Ola.

W ostatnim czasie zwierzęta pojawiły się również na os. Doliniki. Do portalu gorzowianin.com dotarła wiadomość, że w środę 26 sierpnia przy ul. Widok od strony filharmonii, dzik miał zaatakować młodą kobietę, która wyszła na spacer z psem. Na szczęście kobieta zdążyła się schować w klatce schodowej.

Dlatego też Urząd Miasta Gorzowa rozwiesza na klatkach schodowych plakaty informujące o tym, że "Dzik jest dziki". - Pojawianie się dzikich zwierząt w mieście to proces naturalny. Jednak zwiększająca się populacja dzików i ich coraz częstsza obecność na terenach miejskich mogą stanowić zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców. Gdy zobaczysz dzika w mieście: nie podchodź, nie karm, nie dotyka, nie strasz. Pamiętaj. Dzik to dzikie zwierzę. Nie przewidzisz jego zachowania - czytamy na plakacie. Ponadto urzędnicy apelują, aby osoby które widzą dzika w mieście informowały o tym straż miejską pod numerem telefonu 95 7355 728.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości