Wiadomości

Wspólnie posprzątajmy brzegi Warty w Gorzowie

27 sierpnia 2020, 16:28, red
fot. Jakub Mach
W sobotę 12 września odbędzie się ogólnopolska akcja "Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia" do której dołącza również Gorzów. W naszym mieście sprzątany będzie najbardziej zaśmiecony teren wzdłuż ul. Fabrycznej. Udział może wziąć każdy chętny. Start o godz. 14.

Problem dzikich wysypisk śmieci, które powstają w lasach, na polanach czy w krzakach nad rzeką, to problem ogólnopolski. Dlatego też w sobotę 12 września odbędzie się ogólnopolska akcja „Sprzątanie brzegów Warty od źródeł do ujścia", w którą włącza się również Gorzów. Tylko w ubiegłym roku na odcinku około 800 km zebrano ponad 50 ton śmieci. W naszym mieście koordynatorem akcji jest inicjatywa społeczna „Gorzów to My”.

W Gorzowie zostanie posprzątany najbardziej zaśmiecony odcinek Warty przy ul. Fabrycznej, który wygląda jak wielkie wysypisko śmieci. Co krok możemy znaleźć hałdy odpadów, wśród których znajdują się m.in. meble, sprzęt rtv i agd, opony, części karoserii samochodów, gruz, plastik czy ubrania.

- Liczymy, że przed wieczornym Grand Prix na stadionie przy ul. Śląskiej, w akcję sprzątania przy ul. Fabrycznej włączy się jak najwięcej osób. Ciekawostką jest to, że dzień wcześniej w piątek 11 września sprzątanie rozpoczną zawodnicy Stali Gorzów - mówi Marek Rybka z inicjatywy społecznej "Gorzów to my".

Udział może wziąć każdy. Wystarczą chęci oraz chwila czasu. Start o godz. 14, koniec o godz. 18. Również redakcja portalu gorzowianin.com pomoże sprzątać. Akcję wspierają również firmy Inneko oraz Eneris, które dostarczą na miejsce kontenery i zabiorą odpady.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości