Pierwszy fragment Spichrzowej z nowym asfaltem [zdjęcia]

28 sierpnia 2020, 13:00, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Na remontowanej ul. Spichrzowej wciąż trwają prace archeologów. Dlatego też wykonawca skupił się na robotach na pozostałym odcinku drogi. W piątek 28 sierpnia została położona pierwsza warstwa asfaltu na jezdni od ul. Garbary do ul. Młyńskiej.

Trwa przebudowa ul. Spichrzowej na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Garbary, którą zajmuje się firma Eurovia Polska. Podczas robót ziemnych na wysokości ul. Łazienki natrafiono na fragmenty murów i na plac budowy musieli wejść archeolodzy. Okazało się, że doszło tam do odkrycia średniowiecznych murów dawnego miasta.

W związku z tym prace firmy Eurovia na wysokości skrzyżowania z ul. Łazienki zostały wstrzymane, a teren gdzie odkryto mury został dodatkowo ogrodzony. Natomiast wykonawca skupił się na robotach na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Garbary. Tutaj na szczęście nie było żadnych niespodzianek i firma mogła spokojnie zajmować się realizacją inwestycji.

W piątek 28 sierpnia wykonawca na odcinku od ul. Młyńskiej do Garbary położył już pierwszą warstwę asfaltu. Teraz będzie musiał zająć się wymianą oświetlenia na nowe lampy LED oraz ułożeniem chodników.

Firma Eurovia według umowy ma czas do 30 października 2020 roku na realizację wszystkich prac na odcinku od ul. Garbary do Chrobrego. Jednak te mogą zaliczyć poślizg z uwagi na prace archeologów. W ramach pierwszego etapu modernizacji ul. Spichrzowej ma zostać przebudowana droga wraz z chodnikami, a także zjazdy i skrzyżowania. Natomiast branża elektryczna obejmie przebudowę i budowę LED-owego oświetlenia drogowego, budowę sygnalizacji świetlnej na przejściach dla pieszych, a także doświetlenie przejść dla pieszych.

Fotoreportaż


1/5 Spichrzowa z pierwszą warstwą asfaltu

1/5 Spichrzowa z pierwszą warstwą asfaltu

2/5 Spichrzowa z pierwszą warstwą asfaltu

2/5 Spichrzowa z pierwszą warstwą asfaltu

3/5 Spichrzowa z pierwszą warstwą asfaltu

3/5 Spichrzowa z pierwszą warstwą asfaltu

4/5 Spichrzowa z pierwszą warstwą asfaltu

4/5 Spichrzowa z pierwszą warstwą asfaltu

5/5 Spichrzowa z pierwszą warstwą asfaltu

5/5 Spichrzowa z pierwszą warstwą asfaltu

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości