Będą kolejne prace w parku Kopernika!

25 sierpnia 2020, 11:18, red
fot. archiwum
Władze Gorzowa ogłosiły właśnie kolejny przetarg na zagospodarowanie terenu parku Kopernika, który tym razem obejmie również prace w drugiej części parku od strony skate parku i ul. Czereśniowej. Urzędnicy czekają na zgłoszenia potencjalnych wykonawców do środy 2 września.

Obecnie trwają prace przy przy rewitalizacji parku Kopernika od strony kościoła ewangelickiego do Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej, którymi zajmuje się firma Gorem. Więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ. Natomiast władze Gorzowa ogłosiły kolejny przetarg, który również dotyczy zagospodarowania terenu Parku Kopernika, ale jego dwóch części – również tej od strony skate parku i ul. Czereśniowej.

W ramach zadania "Rewaloryzacja parku Wiosny Ludów i Kopernika w Gorzowie" wykonawca będzie musiał zająć się przebudową istniejącego ciągu pieszego o nawierzchni asfaltowej oraz przebudową ciągów pieszych o nawierzchni mineralnej w części parku, gdzie znajduje się skatepark. Chodzi o alejkę, która prowadzi wzdłuż parku od strony ul. Piłsudskiego do ul. Walczaka. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się zakupem i montażem nowych ławek i koszy na śmieci, w tym koszy na odpady segregowane. Oprócz tego, w tej części parku mają zostać nasadzone nowe rośliny, a wśród nich m.in. trzmelina, rumianka japońska, śnieguliczka, tawuła japońska, krzewuszka cudowna, bez czarny, bluszcz kolchidzki.

Prace obejmą również część parku, gdzie znajduje się fontanna. Tam potencjalny wykonawca będzie musiał zająć się odnowieniem donic betonowych, które znajdują się koło fontanny. Firma, która wygra przetarg będzie musiała zabezpieczyć wcześniej nasadzone tam rośliny i tymczasowo przesadzić je do skrzynek ogrodniczych. W ramach inwestycji mają zostać również wymienione lampy parkowe zamocowane na kamiennych słupach wokół fontanny, a same słupy mają zostać poddane renowacji. Niestety inwestycja wciąż nie zakłada odnowienia fontanny.

Władze Gorzowa czekają na zgłoszenia potencjalnych wykonawców do środy 2 września. Firma, która wygra przetarg będzie miała od 12 do 20 tygodni na realizację prac budowlanych. Ostateczny termin zostanie ustalony na podstawie oferty, która wygra przetarg. Termin zakończenia prac stanowi kryterium oceny ofert.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości