Wiadomości

Wypadek z udziałem suzuki i autobusu MZK [zdjęcia]

22 sierpnia 2020, 12:11
fot. Anna Kluwak
W sobotnie południe na rondzie Górczyńskim w Gorzowie doszło do wypadku. Kierujący suzuki wymusił pierwszeństwo przejazdu i uderzył w autobus MZK znajdujący się na rondzie. Na miejscu jest policja, pogotowie i straż pożarna.

Do wypadku doszło w sobotę 22 sierpnia około godz. 11.50 na rondzie Górczyńskim w Gorzowie. W zdarzeniu uczestniczył samochód osobowy marki suzuki. Na miejsce została wysłana straż pożarna, policja i dwie karetki pogotowia.

Autobus Miejskiego Zakładu Komunikacji linii 124 znajdował się na rondzie Górczyńskim i jechał w kierunku w ul. Piłsudskiego, aby zabrać pasażerów z przystanku „rondo Górczyńskie”. Natomiast kierujący suzuki jechał ul. Górczyńską od strony ul. Wyszyńskiego i wjeżdżając na rondo wymusił pierwszeństwo przejazdu, doprowadzając do zderzenia z autobusem MZK.

W wyniku wypadku kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami na rondzie. Dlatego też służby postanowiły, aby autobus MZK oraz suzuki zjechały na pobliski przystanek autobusowy. Samochód osobowy został zepchnięty z ronda przez strażaków.

W suzuki podróżowały trzy osoby, w tym dziecko w wieku 10 lat. Zostali przebadani przez zespół pogotowia, ale nikomu nic się nie stało. Żadnych poważnych obrażeń nie odnieśli również pasażerowie autobusu MZK.

AKTUALIZACJA

Jak się okazało, do potrącenia doszło z winy kierowcy autobusu, ponieważ mężczyzna został potrącony, kiedy schodził już praktycznie z pasów. - Całe zdarzenie zakończyło się kolizją, ponieważ pieszy doznał obrażeń poniżej 7 dni. Natomiast kierowca autobusu został ukarany mandatem, ponieważ wina była tutaj bezsporna – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Fotoreportaż


1/4 Wypadek na rondzie Górczyńskim

1/4 Wypadek na rondzie Górczyńskim

2/4 Wypadek na rondzie Górczyńskim

2/4 Wypadek na rondzie Górczyńskim

3/4 Wypadek na rondzie Górczyńskim

3/4 Wypadek na rondzie Górczyńskim

4/4 Wypadek na rondzie Górczyńskim

4/4 Wypadek na rondzie Górczyńskim

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości