Wiadomości

Pożar lasu pod Gorzowem. W akcji samoloty gaśnicze

21 sierpnia 2020, 15:27, ak
fot. OSP Santocko
W piątkowe popołudnie doszło do pożaru lasu pomiędzy Chwalęcicami, a Santockiem. Ogień pojawił się w sześciu różnych lokalizacjach. Na miejsce zostało wysłanych łącznie 10 zastępów straży pożarnej.

W piątek 21 sierpnia o godz. 13.10 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze lasu na obrzeżach Gorzowa przy ul. Mironickiej. Kiedy na miejsce dojechały pierwsze zastępy, okazało się, że ogień pojawił się w kilku innych lokalizacjach.

Na ten moment ogniska pożaru zostały zlokalizowane w sześciu miejscach pomiędzy Chwalęcicami, a Santockiem. Z ogniem walczy 8 zastępów straży pożarnej, a działaniami koordynują dwa wozy operacyjne. Na miejsce zostały również zadysponowane dwa samoloty gaśnicze z Lasów Państwowych.

Jak informuje dyżurny gorzowskiej straży, ogniska pożaru zostały zlokalizowane i opanowane, trwa dogaszanie. Strażacy nie mają wątpliwości, że było to celowe podpalenie. 

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości