Wiadomości

Zobacz, jak motocyklista rozbija się o daewoo [film]

21 sierpnia 2020, 11:41, red
fot. Komenda Miejska Policji
W czwartek w Łupowie doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu marki daewoo. Jak się okazało, całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamerę w aucie. Mężczyzna jadący motocyklem był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania oraz miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W czwartkowe popołudnie w miejscowości Łupowo koło Gorzowa doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i samochodu marki daewoo o czym portal gorzowianin.com informował w artykule „Zderzenie daewoo i motocyklisty”.

Dzisiaj znamy więcej szczegółów na temat tego wypadku, który zarejestrowała kamera umieszczona w samochodzie. Na nagraniu widać jak 30-letnia kierująca daewoo chciała skręcić w lewo, ale nie upewniła się, że może to bezpiecznie zrobić. Za nią jechał motocyklista, który już rozpoczął manewr wyprzedzania. Kierujący motocyklem nie miał szans na uniknięcie zderzenia, uderzył w bok auta i przeleciał kilkanaście metrów nad maską pojazdu. Winę za to zdarzenie ponosi 30-latka, która została ukarana mandatem. Natomiast motocyklista został zabrany do gorzowskiego szpitala, ale nie odniósł poważnych obrażeń.

- Jak się okazało, 33-letni mężczyzna w ogóle nie powinien wsiąść za kierownicę motocykla, ponieważ ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a do tego był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania przez niemieckie służby. Oprócz tego tablice rejestracyjne na jednośladzie pochodziły od innego pojazdu. Policjanci będą ustalać, czy motocykl nie pochodzi z kradzieży. Mężczyzna został zatrzymany – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci prowadzą czynności procesowe w sprawie 33-latka. W związku z Europejskim Nakazem Aresztowania będzie także doprowadzony do prokuratury. Czekają go zarzuty dotyczące co najmniej złamania sądowego zakazu kierowania. Funkcjonariusze będą także wyjaśniać, czy motocykl nie był kradziony.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości