Pożar odpadów pod Gorzowem [zdjęcia]

17 sierpnia 2020, 10:16, red
fot. OSP Bogdaniec
W poniedziałkowy poranek na terenie jednej z firm w Stanowicach koło Gorzowa doszło do pożaru. Spłonęły blisko 3 tony baterii po recyklingu. W akcji gaśniczej uczestniczyły cztery zastępy straży pożarnej.

W poniedziałek 17 sierpnia po godz. 5 rano dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze składowiska odpadów w miejscowości Stanowice. Na miejsce zostały wysłane łącznie cztery zastępy straży pożarnej.

Kiedy na teren firmy składującej odpady dojechały pierwsze zastępy, okazało się, że ogniem objętych jest około 50 worków big bag z odpadami baterii po recyklingu, czyli około 3 tony odpadów. Strażacy przystąpili do akcji gaśniczej, a ich działania polegały na tym, aby ognień nie przeniósł się na sąsiednią halę. Przy pomocy pracownika zakładu, udało się odsunąć worki z odpadami od budynku. Akcja gaśnicza trwała ponad dwie godziny.

AKTUALIZACJA

Firma Eneris Surowce przysłała do portalu gorzowianin.com komunikat, w którym odnosi się do pożaru, który wybuchł na terenie Stanowic.

- W dniu dzisiejszym (17 sierpnia) w godzinach porannych wybuchł pożar surowców z recyklingu baterii – ścinków papieru i drobnych elementów plastikowych. Monitorujący teren Zakładu pracownik niezwłocznie poinformował Straż Pożarną, która na miejscu pojawiła się w ciągu 10 minut. Strażacy błyskawicznie ugasili płonący surowiec i przez kolejną godzinę monitorowali pogorzelisko. W wyniku pożaru nikt nie został poszkodowany. W chwili obecnej trwa ustalanie przyczyn pożaru, prawdopodobnie był to samozapłon. Teren jest w całości monitorowany, dzięki czemu ustalenie przyczyn będzie efektywniejsze. 

Pragniemy serdecznie podziękować zarówno strażakom z Lubna, Bogdańca i Gorzowa Wielkopolskiego za błyskawiczną i profesjonalną akcję gaśniczą, pełniącej służbę stróża Pani Aleksandrze Kapuście, która wykazała się dużą czujnością i możliwie szybko pożar zgłosiła, jak również naszym pracownikom, którzy aktywnie włączyli się w pomoc w gaszeniu pożaru - czytamy w komunikacie przesłanym przez Magdalenę Sułek-Domańską, dyrektora ds. komunikacji firmy Eneris.

Fotoreportaż


1/5 Pożar składowiska odpadów w Stanowicach

1/5 Pożar składowiska odpadów w Stanowicach

2/5 Pożar składowiska odpadów w Stanowicach

2/5 Pożar składowiska odpadów w Stanowicach

3/5 Pożar składowiska odpadów w Stanowicach

3/5 Pożar składowiska odpadów w Stanowicach

4/5 Pożar składowiska odpadów w Stanowicach

4/5 Pożar składowiska odpadów w Stanowicach

5/5 Pożar składowiska odpadów w Stanowicach

5/5 Pożar składowiska odpadów w Stanowicach

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości