• Dziś 17°/6°
  • Jutro 13°/5°
  • Pojutrze 10°/3°
  • Jakość powietrza (CAQI): 14 Wspaniałe powietrze! Idealny dzień na wyjście.
Wiadomości

Podpalacz złapany na gorącym uczynku

11 sierpnia 2020, 12:10, red
fot. Dominik Zatylny, OSP Ulim
W poniedziałkowe popołudnie doszło do trzech pożarów trawy i ściółki leśnej pod Gorzowem. Jak się okazało, ogień był podkładany przez mężczyznę, który został zatrzymany na gorącym uczynku przez mieszkańca Ulimia. Podpalacz został przekazany policji.

W poniedziałek 10 sierpnia po godz. 17.20 dyżurny gorzowskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o pożarze ściółki leśnej w miejscowości Prądocin. Na miejsce zostały wysłane zastępy z OSP Ulim, OSP Krasowie i OSP Deszczno.

Podczas akcji gaśniczej, okazało się, że to nie jedyny pożar w okolicy. Strażacy otrzymali sygnał o kolejnych dwóch pożarach ściółki leśnej oraz traw w miejscowości Ulim. Zanim na miejsce przyjechały zastępy OSP, mieszkaniec Ulimia zauważył mężczyznę, który podpalał trawy i postanowił go zatrzymać. Na miejsce została wezwana również policja.

- Potwierdzamy, że mężczyzna został zatrzymany przez mieszkańca Ulimia. Dzięki szybkiej reakcji nie doszło do pożaru na większym terenie. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, mężczyzna źle się poczuł i wymagał konsultacji lekarskiej. Po wyjściu ze szpitala zostaną z nim przeprowadzone czynności. Mężczyzna odpowiedzialny za podpalenia to mieszkaniec Gorzowa – komentuje Magdalena Ziętek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Dziękujemy, że jesteś z nami i przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google. Więcej informacji z Gorzowa znajdziesz na stronie głównej portalu gorzowianin.com


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości