Jedziecie nad morze? Będą korki!

14 sierpnia 2020, 08:20, mk
fot. gorzowianin.com
Wyjeżdżacie nad morze? Już teraz warto pomyśleć o wybraniu trasy alternatywnej, bo przez cały weekend spodziewać się możemy korków. I to nie od godzin popołudniowych, ale od samego rana! Weźcie to koniecznie pod uwagę.

Rady dla zmotoryzowanych oraz najbardziej aktualną sytuację na drodze S3 prowadzącej w kierunku morza, znajdziecie na facebookowym profilu Sytuacja na S3To tam możemy przeczytać, że na zachodniopomorskim odcinku S3, korki zaczynały się w granicach 8-9.

- Droga potrafiła stać od węzła Klucz (zjazd z S3 na A6) włącznie z dojazdem do niego i ciągnąć się aż do Goleniowa. Zaznaczam, że dojazd do węzła Klucz jest takim punktem na trasie, gdzie w każdą sobotę notujemy zdarzenia drogowe – czytamy w ostrzeżeniach na profilu.

Przy powrocie znad morza, warto też wybrać trasy alternatywne. W wielu miejscach nieoczekiwanie może dość do zatorów. Duży ruch = częstsze awarie i kolizję. Podczas takich upałów, lepiej wybrać się w drogę nieco szybciej i nadrobić parę kilometrów, ale za to bezpiecznie dojechać do domu.

Używajcie map Google. Tam na bieżąco pokazywane jest natężenie ruchu i przybliżony czas przejazdu. Zatrzymajcie się przed zjazdem na drogę alternatywną i sprawdźcie, czy za kilka kilometrów nie staniecie w korku. Bo wtedy na wybranie drogi alternatywnej będzie już za późno.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x