Kierujący dacią potrącił 78-letniego rowerzystę

13 sierpnia 2020, 12:00, red
fot. czytelnik Paweł
Poważnych obrażeń głowy doznał 78-letni rowerzysta, którzy został potrącony na przejeździe rowerowym przy skrzyżowaniu ul. Walczaka i Energetyków przez kierowcę dacii. Rowerzysta został zabrany do szpitala, natomiast kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy.

W środę 12 sierpnia około godz. 14 na skrzyżowaniu ul. Walczaka i Energetyków doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego samochodem osobowym marki dacia. 78-letni rowerzysta został potrącony na oznakowanym przejeździe rowerowym.

- 58-letni kierowca dacii skręcał z ul. Walczaka w Energetyków i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 78-letniemu rowerzyście, który z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala. Policjanci zatrzymali kierowcy osobówki prawo jazdy – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Mężczyzna tłumaczył się, że nie zauważył rowerzysty. W tej sprawie prowadzone jest postępowanie, które wyjaśni szczegóły zdarzenia. Tylko w pierwszym półroczu 2020 roku policjanci z gorzowskiej drogówki odnotowali niemal 40 zdarzeń z udziałem rowerzystów. Kilka z nich kończyło się poważnymi obrażeniami dla użytkowników jednośladów. Policjanci przypominają o zachowaniu koncentracji w miejscach, gdzie drogi przecinają ścieżki dla rowerów.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości