Służby sprawdzą czy nosimy maseczki

10 sierpnia 2020, 16:31, red
Stale rośnie liczba zakażeń koronawirusem w województwie lubuskim. Tylko dzisiaj potwierdzono 26 kolejnych przypadków. W związku z tą sytuacją, wojewoda lubuski apeluje o noszenie maseczek i dezynfekcje rąk oraz zapowiada wzmożone kontrole służb sanitarnych szczególnie w pojazdach komunikacji miejskiej oraz w sklepach.

W poniedziałkowy poranek 10 sierpnia ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 26 osobach zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim. Od kilku dni liczba nowych pacjentów zakażonych COVID-19 nie spada poniżej 20 osób - w niedzielę było 20 nowych przypadków, w sobotę 25 ,a w piątek 21. Tym samym liczba osób u których potwierdzono obecność COVID-19 na terenie województwa lubuskiego wzrosła do 550 osób, z czego 259 osób wyzdrowiało, a 12 zmarło.

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem wojewoda Lubuski Władysław Dajczak apeluje do mieszkańców naszego województwa o bezwzględne przestrzeganie zasad sanitarnych, czyli przede wszystkim o zakrywanie ust i nosa, dezynfekcję rąk oraz utrzymywanie dystansu społecznego. Ponadto wojewoda zapowiada wzmożone kontrole służb sanitarnych.

- Sanepid wraz z policją prowadzi obecnie kontrole w sklepach restauracjach, miejscach użyteczności publicznej czy też pojazdach komunikacji miejskiej. Jednak te kontrole będą jeszcze bardziej intensywne ze względu na zdrowie nas wszystkich. Niestety osoby, które zwracają uwagę ludziom, którzy nie noszą maseczek w pomieszczeniach zamkniętych spotykają się z agresywną reakcją. Dlatego też będziemy egzekwowali przestrzeganie tych obostrzeń sanitarnych. Wobec osób, które są oporne na noszenie maseczek i przestrzegania rygoru sanitarnego będą stosowane mandaty karne i kary administracyjne – podkreśla Władysław Dajczak, wojewoda lubuski.

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x