Kierowca citroena zablokował ruch tramwajów

10 sierpnia 2020, 11:30
fot. Miejski Zakład Komunikacji
Przez kilkadziesiąt minut zablokowany był ruch tramwajów w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego i Jancarza. Wszystko przez kierowcę citroena, który tak zaparkował swoje auto przy jednokierunkowej ul. Sikorskiego, że tył pojazdu wystawał na torowisko.

W poniedziałek 10 sierpnia po godz. 10.30 doszło do zablokowania ruchu tramwajów na linii nr 1 przy ul. Sikorskiego. Wszystko przez kierowcę citroena, który zaparkował w nieprawidłowy sposób auto, tak że tył pojazdu wystawał na torowisko tramwajowe.

To sprawiło, że tramwaje nie mogły w bezpieczny sposób przejechać i zostały unieruchomione. Do zdarzenia doszło w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego z ul. Jancarza. Kierowca citroena w ten sposób skutecznie unieruchomił cztery tramwaje, które nie mogły pojechać w swoją dalszą trasę.

- Dzisiejsza przerwa w ruchu tramwajów trwała tylko 20 minut, ale skutecznie unieruchomiła 4 pojazdy. Apelujemy o więcej rozsądku podczas parkowania przy torowiskach. Przypominamy, że parkując w pobliżu torowiska należy zachować bezpieczną odległość od torów tramwajowych. Bezpieczną, czyli taką która pozwoli naszemu tramwajowi przejechać obok waszego samochodu – podkreśla Miejski Zakład Komunikacji.

AKTUALIZACJA

Jak się okazało, kierowcą citroena była kobieta  spoza powiatu gorzowskiego, która była zaskoczona tym, że tramwaje wróciły do kursowania. Tłumaczyła, że nie wiedziała o tym, a samochód zaparkowała tylko na chwilę, bo poszła na zakupy. 


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x