Będzie upalnie! Miasto uruchamia kurtyny wodne

6 sierpnia 2020, 14:01, red
fot. archiwum
W piątek 7 sierpnia w kilku lokalizacjach na terenie Gorzowa zostaną ustawione kurtyny wodne. Wszystko przez to, że IMGW wydało ostrzeżenie przed upałami. Temperatura w cieniu może wynieść nawet 32-33 stopnie Celsjusza. Kurtyny wodne będą dawały ochłodę mieszkańcom co najmniej do wtorku 11 sierpnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia o upale dla Gorzowa i całego województwa lubuskiego, które obowiązuje od piątku 7 sierpnia od godz. 12 do wtorku 11 sierpnia do godz. 21. Według prognozy, temperatura maksymalna w piątek może wynieść nawet 32 stopnie Celsjusza w cieniu. Natomiast temperatura minimalna w nocy od 18 do 20 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach temperatura może wzrosnąć nawet do 33 stopni Celsjusza w cieniu.

W związku z tym, miasto zamierza uruchomić kurtyny wodne, które zostaną ustawione w pięciu różnych lokalizacjach. Kurtyny wodne będą chłodzić gorzowian od piątku 7 sierpnia, do co najmniej wtorku 11 sierpnia w godz. 11-19.

Kurtyny wodne zostaną ustawione w takich miejscach jak: Bulwar Wschodni, Stary Rynek, skwer przy dawnym Empiku, rejon wejścia do dworca PKP oraz naprzeciw dawnej Łaźni Miejskiej. Kolejne dwie kurtyny zostaną uruchomione przy ul. Śląskiej oraz na skrzyżowaniu ul. Fabrycznej z Wawrzyniaka, w momencie kiedy na stadionie żużlowym i nadwarciańskich błoniach będą odbywać się imprezy masowe.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości