Kolejny pracownik GRH zakażony koronawirusem

3 sierpnia 2020, 12:05, ak
fot. gorzowianin.com
Sanepid objął kwarantanną 26 osób, które miały kontakt z mężczyzną pobierającym opłaty na ryneczku przy Jerzego. Jak się okazało, koronawirusa potwierdzono u drugiego pracownika Gorzowskiego Rynku Hurtowego.

W poniedziałek 3 sierpnia ministerstwo zdrowia poinformowało o kolejnych 13 osobach zakażonych koronawirusem w województwie lubuskim. Wśród nowych pacjentów jest również mieszkaniec Gorzowa. Jak się dowiedział portal gorzowianin.com, to kolejny pracownik Gorzowskiego Rynku Hurtowego, który miał kontakt z mężczyzną pobierającym opłaty na ryneczku przy Jerzego u którego w ubiegłym tygodniu potwierdzono obecność koronawirusa. Mężczyzna przebywa obecnie w gorzowskim szpitalu, jest w ciężkim stanie.

- Sanepid objął kwarantanną 26 osób, które miały kontakt z pracownikiem Gorzowskiego Rynku Hurtowego u którego w ubiegłym tygodniu potwierdzono obecność COVID-19. Od tych wszystkich osób pobierane są wymazy i przeprowadzane testy na obecność koronawirusa. Tym samym potwierdziliśmy obecność COVID-19 u drugiego pracownika GRH. Ustalamy z kim miał kontakt mężczyzna, te osoby również zostaną objęte kwarantanną – mówi portalowi gorzowianin.com Katarzyna Wojciechowska z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

To oznacza, że już dwóch pracowników Gorzowskiego Rynku Hurtowego ma potwierdzonego koronawirusa. Póki co, ryneczek przy Jerzego nie został zamknięty. 


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości