Pracownik ryneczku Jerzego zakażony koronawirusem

31 lipca 2020, 10:09, red
fot. Gorzowski Rynek Hurtowy
Pracownik Gorzowskiego Rynku Hurtowego, który pobierał opłaty od sprzedawców na ryneczku Jerzego jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna przebywa obecnie w szpitalu, a służby ustalają z kim miał kontakt.

W piątek 31 lipca została potwierdzona obecność koronawirusa u pracownika Gorzowskiego Rynku Hurtowego. Mężczyzna zajmował się pobieraniem opłat od sprzedawców warzyw i owcowów na ryneczku Jerzego. 

- U mężczyzny została potwierdzona obecność COVID-19. Jest to pracownik Gorzowskiego Rynku Hurtowego.  Mężczyzna obecnie przebywa w szpitalu. Trwa ustalanie z kim dokładnie miał kontakt – komentuje Katarzyna Wojciechowska z Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Póki co, decyzją sanepidu ryneczek przy Jerzego nie został zamknięty. - Tak jak zawsze, jesteśmy w kontakcie ze służbami sanitarnymi i postępujemy zgodnie z wytycznymi tych służb Na dzisiaj staramy się postępować racjonalnie, ograniczać ryzyko, ale też nie wywoływać niepotrzebnego niepokoju. Udzielanie szczegółowych informacji w tej sprawie, o tym czy ma ona wpływ na sytuację epidemiczną w mieście, leży w kompetencjach służb sanitarnych. Do miasta należy decyzja - czy rynek funkcjonuje, czy nie - i na dzisiaj jest on otwarty. Dalsze decyzje będziemy podejmować w oparciu o dane z badań i ocenę sytuacji podjętą przez służby sanitarne – tłumaczy Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości