Wiadomości

Najlepsze filmy animowane

4 sierpnia 2020, 18:46, red
Nie tylko dzieci uwielbiają oglądać filmy animowane. Teraz wszystkie z nich niosą jakieś ciekawe przesłanie, którego niekiedy powinni wysłuchać również dorośli. Kiedyś bajki były równie piękne, co dzisiaj, ale dzisiaj technologia animacji tworzy z nich małe dzieła sztuki. Postanowiliśmy więc, że podsumujemy ostatnie kilkanaście lat i wybierzemy, naszym zdaniem, najpiękniejsze bajki, które dostępne są do obejrzenia na platformach streamingowych.

Jesteście ciekawi jakie filmy online znalazły się na naszej liście? Uwielbiamy bajki! Żeby oglądać filmy animowane wcale nie trzeba być dzieckiem. Niektóre animacje są nawet dużo ciekawsze od filmów akcji czy thrillerów. Każdy z nas, chociaż raz, sięgnął świadomie po bajkę, aby oderwać się od smutnej, szarej rzeczywistości, która nas otacza. Zapraszamy więc na ranking, w którym przedstawimy najlepsze filmy animowane, które obejrzycie online: 

Niekwestionowany król - "Król Lew" 

Bajka, którą na pewno znają dzieci z lat 80. i 90., ale również i późniejsze roczniki. Wszystko dlatego, że produkcja jest ponadczasowa, a także dlatego, że powstała zupełnie nowa wersja popularnej bajki ze świetnymi animacjami i efektami specjalnymi. Niektórym jednak zawsze będzie się bardziej podobała ta klasyczna, pierwsza wersja. Bajka "Król Lew" opowiada historię Simby, na którego oczach ginie ojciec, kiedy próbuje uratować go przed stadem rozpędzonych zwierząt. Skaza, brat zmarłego Mufasy, żądny władzy, wpiera młodemu Simbie, że to jego wina. W efekcie mały lew ucieka i zaczyna dorastać gdzie indziej, pod okiem zabawnego Timona i równie zabawnego Pumby. Pewnego dnia trafia jednak na swoją przyjaciółkę z dzieciństwa - Nalę, która rozpaczliwie potrzebuje jego pomocy. Ona i wszystkie inne zwierzęta w królestwie, które jest pod władzą Skazy. 

Absolutny klasyk - "Zakochany kundel"

Coś, co powinien obejrzeć każdy. "Zakochany kundel" to historia o Lady, która pewnego dnia staje się pieskiem, który ma bronić "ludzkiego szczenięcia". Niestety, zostaje przegoniona przez złą ciotkę, w efekcie czego musi zacząć uczyć się żyć na ulicy. Ma nadzieje, że uratują ją jej państwo. Podczas swojej tułaczki poznaje niejakiego Trumpa, który pokazuje jej, jak wygląda życie bez właścicieli. Niespodziewanie między zwierzętami rodzi się uczucie... 

Zabawne zwierzaki - "Sekretne życie zwierzaków domowych"

To opowieść o tym, co robią nasze zwierzęta, kiedy my wychodzimy do pracy czy szkoły. Poznajemy tutaj głównie Maxa, który jest zakochany w swojej pani. Pewnego dnia jego życie całkowicie się zmienia, kiedy do domu przyprowadza drugiego psa. Duke nie przypada Maxowi do gustu, ale wkrótce zaczynają się przyjaźnić, wybierając się razem na sentymentalną dla Duke'a wędrówkę, ale jednocześnie czyha na nich spore niebezpieczeństwo w postaci bezpańskich zwierzaków. Oprócz głównych bohaterów możemy również oglądać całą gammę innych, zabawnych zwierzaków. Jeśli mało wam po pierwszej części - obejrzyjcie "Sekretne życie zwierzaków domowych 2”.

Trochę śmiechu - „Shrek”

Chyba jedna z najzabawniejszych i najbardziej kultowych bajek studia Dreamworks. To opowieść o zielonym, strasznym ogrze, który niespodziewanie zyskuje przyjaciela - osła. Wraz z nim wyruszają w długą i niebezpieczną wędrówkę, aby uratować dla tutejszego władcy piękną księżniczkę. Nie spodziewacie się jaki będzie finał! Jeśli z jakiegoś powodu nigdy nie oglądaliście „Shreka” (w co wątpimy!) to koniecznie musicie to nadrobić!

A wam która bajka podobała się najbardziej? 


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości