Wiadomości

Policja szuka właścicieli rowerów, które mogły zostać skradzione

1 sierpnia 2020, 13:16, red
fot. KMP
W sobotę po północy gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził dwa rowery i nie potrafił wyjaśnić ich pochodzenia. Policjanci podejrzewają, że 27-latek ukradł jednoślady. Dlatego też szukają właścicieli rowerów. Ich szacowana wartość to około 5 tys. zł.

W sobotę 1 sierpnia po północy gorzowscy policjanci otrzymali sygnał o mężczyźnie, który prowadzi dwa rowery. Pojawiło się podejrzenie, że mogą one pochodzić z kradzieży. Policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę niedaleko ronda Piłsudskiego. Mężczyzna nie potrafił wyjaśnić skąd ma rowery.

- Przedstawiona przez niego wersja wydarzeń była podejrzana. Problemem dla mężczyzny były również pytania o dowód ich zakupu. Ponieważ jego tłumaczenia nie były spójne, policjanci zatrzymali 27-letniego mieszkańca Gorzowa. Kiedy mężczyzna dowiedział się, że noc spędzi w komendzie stał się agresywny. Policjanci prowadzą postępowanie pod kątem kradzieży – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Szacowana wartość rowerów to ponad 5 tys. zł. Funkcjonariusze starają się ustalić przede wszystkim właścicieli rowerów, którzy mogą nawet nie wiedzieć, że ich jednoślady zostały skradzione. Dlatego każdy kto je rozpozna powinien skontaktować się z dyżurnym komisariatu przy ul. Zygalskiego w Gorzowie pod nr tel. 47 791 21 11.

- Jeżeli potwierdzi się wersja związana z kradzieżą rowerów, mężczyzna może usłyszeć zarzut kradzieży, za co grozi do 5 lat więzienia – podkreśla Jaroszewicz.
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Fotoreportaż


1/2 Kradzione rowery

1/2 Kradzione rowery

2/2 Kradzione rowery

2/2 Kradzione rowery

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości