Problem z parkowaniem na ścieżce rowerowej

30 lipca 2020, 09:52, red
fot. Rowerowy Gorzów
Na Kostrzyńskiej pojawia się coraz więcej samochodów oraz rowerzystów, którzy korzystają z nowej, asfaltowej ścieżki rowerowej. Niestety w niektórych miejscach rowerzyści muszą uważać, bo na drodze rowerowej stoją zaparkowane pojazdy. Policjanci zapowiadają, że będą karać kierowców za parkowanie na ścieżce rowerowej.
Do portalu gorzowianin.com zgłosił się mieszkaniec ul. Kostrzyńskiej, który skarży się na kierowców, którzy notorycznie parkują swoje samochody na ścieżce rowerowej przy ul. Kostrzyńskiej. - Zdjęcia są z niedzieli, proszę sobie wyobrazić, że w dni robocze samochodów zaparkowanych na ścieżce potrafi być więcej, szczególnie przy pobliskiej piekarni, Miejskim Zakładzie Komunikacji, jak i przy domostwach. Na nawierzchni widać już odciśnięte ślady po oponach, jak również świeże ślady wycieków wszelakich płynów eksploatacyjnych z pojazdów - opisuje mieszkaniec Gorzowa i prosi o interwencję w tej sprawie.

O problemie parkowania na ścieżce rowerowej mówi również stowarzyszenie Rowerowy Gorzów, które podkreśla, że na Kostrzyńskiej pojawia się coraz więcej rowerzystów, którzy muszą omijać slalomem zaparkowane na ścieżce pojazdy.

Zdjęcia zaparkowanych pojazdów na ścieżce rowerowej trafiły do gorzowskiej policji. - Prowadzimy postępowanie w sprawie kierowców, którzy zaparkowali swoje auta na ścieżce rowerowej przy ul. Kostrzyńskiej. Za takie parkowanie kierowcy muszą liczyć się z mandatami do 500 zł – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x