Policja i sanepid w autobusach i tramwajach

29 lipca 2020, 19:12, mk
fot. WSSE w Gorzowie
Blady strach padł na pasażerów komunikacji miejskiej w Gorzowie. Na jednej z grup internetowych, pojawiała się informacja o tym, że pracownicy sanepidu, wraz z policją wręczają mandaty za brak maseczek. Akcja była, ale bez mandatów.

Tym razem policjanci wraz z pracownikami Państwowej Inspekcji Sanitarnej ruszyli „w miasto”, aby edukować społeczeństwo. Jak czytamy na stronach internetowych WSSE, była to kampania informacyjno-edukacyjna w zakresie profilaktyki COVID-19. Pracownicy WSSE oraz policjanci przypominali mieszkańcom Gorzowa o konieczności zakrywania ust i nosa, oraz zachowania dystansu społecznego.

- Policjanci reagują zazwyczaj na zgłoszenia mieszkańców, które dotyczą tego, że ktoś nie ma założonej maseczki w autobusie lub tramwaju. Wówczas takie osoby muszą liczyć się z mandatami. Natomiast wspólnie z sanepidem także wcześniej prowadziliśmy akcje informacyjne, rozdając w środkach komunikacji miejskiej ulotki – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Przypomnijmy, że zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem, usta i nos musimy zakrywać między innymi w sklepach i środkach komunikacji publicznej, oraz tam, gdzie nie możemy zachować tzw. dystansu społecznego.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x