Przygarnij psiaka na czas remontu schroniska

28 lipca 2020, 20:01, red
fot. facebook.com/azyl.schronisko.azorki
W sierpniu rozpocznie się remont gorzowskiego schroniska „Azorki”. Prace obejmą remont 25 boksów w których przebywają psy. Dlatego na czas remontu, który będzie trwał trzy miesiące, zarządca schroniska szuka dla czworonogów tymczasowego domu. Pierwszy psiak we wtorek został już zabrany do domu tymczasowego.

Obecnie gorzowskie schronisko „Azorki” jest zarządzane przez Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl", które na początku sierpnia planuje ruszyć z remontem. Prace mają objąć aż 25 boksów w których przebywają psiaki – zostanie tam wymieniony m.in. dach oraz rynny. Remont ma potrwać aż do października i kosztować 160 tys. zł.

W związku z tym, że roboty przy boksach będą trwały aż trzy miesiące, zarządca szuka domów tymczasowych dla 25 psów, które przez ten czas nie będą miały gdzie się podziać. Tym bardziej, że schronisko obecnie pęka w szwach i jest przepełnione.

Osoby, które zdecydują się na przygarnięcie psa i zapewnienie mu domu tymczasowego będą miały zapewnioną pomoc ze strony schroniska. Stowarzyszenie „Azyl” pokryje koszty karmy dla czworonoga oraz ewentualnej pomocy weterynaryjnej, gdyby zwierzę zachorowało.

Jeżeli ktoś po upływie trzech miesięcy będzie chciał oddać z powrotem psa do schroniska, będzie mógł to zrobić bez problemu. Natomiast jeżeli ktoś się przywiąże do czworonoga, będzie mógł go zaadoptować. We wtorek 28 lipca pierwszy psiak został zabrany do domu tymczasowego – była to suczka o imieniu Kropka.

Więcej informacji na temat psów, które można przygarnąć do domu tymczasowego można uzyskać pod numerem 662 071 657 lub na facebookowym profilu Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom "Azyl".


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x