Grand Prix na żużlu wraca do Gorzowa!

29 lipca 2020, 12:20, red
Po rocznej przerwie do Gorzowa wróci turniej Grand Prix na żużlu, ale w nietypowej formie. Na stadionie im. Edwarda Jancarza zostaną rozegrane aż dwie rundy, dzień po dniu. A wszystko przez pandemię koronawirusa. Pierwszy turniej zostanie rozegrany w piątek 11 września.

Opóźniony start sezonu żużlowego oraz odwołane turnieje Grand Prix, to efekt pandemii koronawirusa. W związku z tym pojawił się pomysł, aby tegoroczny cykl Grand Prix wyglądał zupełnie inaczej. Zamiast dziesięciu turniejów w dziesięciu różnych miastach, BSI postanowiło zorganizować po dwie rundy na czterech różnych torach. Zawody będą odbywać się dzień po dniu.

Jak się okazało, nietypowy cykl Grand Prix zagości na torze w Gorzowie. Dwa turnieje odbędą się w piątek 11 września oraz w sobotę 12 września na stadionie im. Edwarda Jancarza. Dla przypomnienia, ostatni turniej o tytuł indywidualnego mistrza świata odbył się w naszym mieście w 2018 roku.

To dobra wiadomość zwłaszcza dla Bartosza Zmarzlika, wychowanka Stali Gorzów, który będzie bronił tytułu mistrza świata. Zmarzlik czuje się jak ryba w wodzie na domowym torze, więc zawody w Gorzowie będą dla niego dodatkowym atutem. - W dniach 11-12 września będziemy mogli kibicować Bartkowi Zmarzlikowi, kibicować Polsce. Bardzo się cieszę, że Gorzów znów będzie na ustach całego świata – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Tegoroczny harmonogram Grand Prix wygląda następująco: w dniach 28-29 sierpnia zawody odbędą się na stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, 11-12 września na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, 18-19 września na Marketa Stadium w Pradze w Czechach. Dwie ostatnie rundy odbędą się 2 października (nie ma jeszcze wyznaczonego miejsca) oraz 3 października na Motoarenie w Toruniu.

- To jest bardzo ważny moment dla naszego kapitana Bartosza Zmarzlika, który będzie bronił tytułu mistrza świata. Negocjacje trwały długo, to była ciężka praca. Warunki, które wynegocjowaliśmy są bardzo korzystne – podkreśla Marek Grzyb, prezes Stali Gorzów.

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości