Wiadomości

Zlikwidują tymczasowe rondo na Myśliborskiej

23 lipca 2020, 20:22, red
fot. archiwum
W przyszłym tygodniu wykonawca przebudowy ul. Myśliborskiej planuje rozpoczęcie kolejnego etapu prac, który będzie obejmował skrzyżowanie z ul. Dobrą i Mironicką. Zlikwidowane zostanie tymczasowe rondo i rozpocznie się budowa docelowego ronda.

Rozbudowa ul. Myśliborskiej powoli zbliża się do końca i wszystko wskazuje na to, że zakończy się przed czasem. Z wtorku 28 lipca na środę 29 lipca wykonawca planuje rozpoczęcie kolejnego etapu prac, który będzie obejmował skrzyżowanie ul. Myśliborskiej, Dobrej i Mironickiej.

W tym etapie zostanie zlikwidowane tymczasowe rondo. To oznacza, że na skrzyżowaniu zostanie przywrócony pierwotny układ - skrzyżowania zwykłego czterowlotowego, z pierwszeństwem przejazdu w ciągu ul. Myśliborskiej.

Wykonawca wykorzysta poszerzenia wykonane po północnej stronie drogi, tak by utrzymać ruch dwukierunkowy w ciągu drogi wojewódzkiej. Utrzymane zostanie połączenie ul. Myśliborskiej z Dobrą oraz Mironicką.

Powyższa zmiana będzie oznakowana odpowiednimi znakami pionowymi i żółtym oznakowaniem poziomym wraz z urządzeniami bezpieczeństwa ruchu drogowego (tablice kierujące, lampy ostrzegawcze, zapory, itp.). Tablice ostrzegające o zmianach na skrzyżowaniu wykonawca już ustawił. Przewidziana została zmiana lokalizacji przystanku autobusowego w kierunku Baczyny. Przystanek zostanie zlokalizowany za skrzyżowaniem z ul. Mironicką, a dojście z przystanku do ul. Dobrej wyznaczone zostanie nowym – tymczasowym przejściem dla pieszych.

Te zmiany pozwolą firmie Budomex S.A. na zajęcie się budową docelowego ronda, które będzie dwupasmowe. Według zapowiedzi wykonawcy ul. Myśliborska powinna być gotowa pod koniec sierpnia lub najpóźniej we wrześniu - natomiast według umowy, firma ma czas do 23 listopada 2020 roku do zakończenia inwestycji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości