Wiadomości

Kierowca toyoty zablokował ruch tramwajów [zdjęcia]

17 lipca 2020, 09:11
fot. Urząd Miasta Gorzowa
W piątkowy poranek kierujący samochodem osobowym marki toyota zaparkował na torowisku przy ul. Warszawskiej. Pozostawienie auta w tym miejscu spowodowało, że ruch tramwajów został wstrzymany na godzinę. Samochód został odholowany.

Chociaż tramwaje wróciły do stałego kursowania na początku lipca, to wciąż trafiają się bezmyślni kierowcy, którzy parkują na torowisku tramwajowym. Tak było w piątek 17 lipca po godz. 7 rano przy ul. Warszawskiej. Kierujący toyotą zaparkował samochód prostopadle do torowiska tramwajowego, tak że tył auta znajdował się na torowisku tramwajowym. To sprawiło, że tramwaje linii nr 1 jadące w kierunku Wieprzyc nie mogły przejechać.

Na miejsce została wezwana policja. - Samochód osobowy marki toyota został odholowany na strzeżony parking. Właściciel pojazdu musi liczyć się z wysokim mandatem za parkowanie na torowisku oraz opłatą za holowanie. Tramwaje jeżdżą już od kilkunastu dni, więc policjanci nie będą już upominać kierowców, ale zaczną karać mandatami. Osoby parkujące na torowisku tramwajowym nie mogą liczyć już na taryfę ulgową – podkreśla Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

W kolejce stało łącznie 6 tramwajów. Ruch w kierunku Wieprzyc był wstrzymany przez blisko godzinę.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Fotoreportaż


1/3 Kierowca toyoty zaparkował na torowisku

1/3 Kierowca toyoty zaparkował na torowisku

2/3 Kierowca toyoty zaparkował na torowisku

2/3 Kierowca toyoty zaparkował na torowisku

3/3 Kierowca toyoty zaparkował na torowisku

3/3 Kierowca toyoty zaparkował na torowisku

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości