Duże zainteresowanie mieszkaniami do remontu

16 lipca 2020, 12:51
fot. archiwum
Aż 30 osób zainteresowanych mieszkaniami komunalnymi do remontu. Teraz miasto analizuje wnioski gorzowian i do końca miesiąca przydzieli 15 lokali. Najemcy będą musieli wyremontować mieszkanie w ciągu trzech miesięcy.

O mieszkanie komunale do remontu mogą ubiegać się osoby oczekujące na lokale zamienne, na zamianę z urzędu z uwagi na zły stan zdrowia i umieszczone na liście przydziału lokali mieszkalnych na czas nieoznaczony na rok 2020, jeżeli wyrażą one wolę wykonania prac remontowych.

W czerwcu została ogłoszona lista lokali o które mogli ubiegać się mieszkańcy Gorzowa. Do Urzędu Miasta wpłynęło 31 ofert (jedna nieważna - po terminie) od osób zainteresowanych 15 mieszkaniami komunalnymi do remontu. Obecnie trwa procedura ich przydziału, decyzje o tym kto dostanie mieszkanie zostaną podjęte jeszcze w lipcu.

Przy przydziale lokalu do remontu znaczenie ma, na którym miejscu na liście oczekujących na mieszkanie komunalne jest osoba, która chce wyremontować lokal. Im wyższa pozycja, tym większa szansa na otrzymanie wybranego mieszkania. Najemcy po otrzymaniu mieszkania mają trzy miesiące na jego remont.

- To rozwiązanie korzystne zarówno dla osób chcących mieć jak najszybciej własne lokum, jak i dla miasta, bo tacy lokatorzy szczególnie dbają o swoje kamienice i ich otoczenie. W tym roku już skorzystało z tego rozwiązania dziesięciu wnioskodawców – mówi Eliza Rudnicka, dyrektor wydziału spraw społecznych Urzędu Miasta Gorzowa

Natomiast w sierpniu zostanie podana lista kolejnych 15 mieszkań komunalnych do remontu. Na liście osób oczekujących na przydział lokalu komunalnego obecnie znajduje się 145 wnioskodawców.

 


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x