Miejskie fontanny w końcu działają

14 lipca 2020, 10:23, red
fot. archiwum
W miniony weekend zostały uruchomione pierwsze miejskie fontanny. Jako pierwsza zapełniła się wodą fontanna na Kwadracie, a jako ostatnia uruchomiona zostanie ta w parku Kopernika.

Tradycyjnie miejskie fontanny uruchamiano 1 maja. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa miasto w porozumieniu ze służbami sanitarnymi postanowiło zrezygnować z uruchomienia fontann w miesiącu maju i czekało na dalsze zalecenia sanepidu.

Dopiero na początku lipca fontanny mogły zacząć działać. W miniony weekend jako pierwsza została uruchomiona fontanna w parku na Kwadracie. Po niej sukcesywnie uruchamiane są pozostałe. Jako ostatnia wodą tryśnie, po odbiorze technicznym związanym z wymianą pompy, prawdopodobnie w środę 15 lipca fontanna w parku Kopernika.

Sanepid przypomina, że woda w fontannach zwykle charakteryzuje się względną przeźroczystością, w związku z czym mylnie i bezzasadnie uważana jest za wodę czystą. Tymczasem zagrożeniem dla zdrowia może być przede wszystkim picie wody z fontanny, ale także kąpiel lub zabawa w wodzie.

W mieście funkcjonuje dziewięć fontann. Cztery z nich mają automatyczne uzdatnianie wody. Fontanny znajdują się: na Starym Rynku (Pauckscha), w parku Górczyńskim (Motylia), na placu Grunwaldzkim, w parku Kopernika, na skwerze przy ul. Jagiełły, przy „Pałacu Ślubów”, dwie w „Parku Róż”, w tym jedna pływająca oraz na Kwadracie. Do tego trzy umieszczone w Warcie, na wysokości bulwarów.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x