Co słychać na remontowanej ul. Chrobrego? [zdjęcia]

13 lipca 2020, 11:24, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Trwają intensywne prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie. W ubiegłym tygodniu wykonawca poszerzył zakres prac o odcinek od ul. 30 Stycznia do ul. Łokietka. Zostało tam już zdemontowane torowisko tramwajowe, a firma ZUE i FDO przystąpiła do prac ziemnych.

Na początku maja firma ZUE i FDO, która wygrała przetarg na przebudowę ul. Chrobrego i Mieszka I ruszyła z pracami przy inwestycji. Wówczas pierwsze roboty rozpoczęły się na odcinku ul. Chrobrego od 30 Stycznia do Borowskiego oraz przy ul. Mieszka I od ul. Borowskiego do Jagiellończyka. Obecnie trwają tam prace ziemne związane z przebudową sieci wodociągowej oraz remontem kanalizacji sanitarnej wraz z budową i przebudową studni kanalizacyjnych.

Natomiast w ubiegłym tygodniu wykonawca przystąpił do robót na kolejnym odcinku ul. Chrobrego, tym razem od ul. 30 Stycznia do ul. Łokietka. Zostało tam już zdemontowane torowisko tramwajowe, a w tym tygodniu firma ZUE i FDO rozpocznie prace ziemne. Co istotne, została zachowana przejezdność ul. Chrobrego przez skrzyżowanie z ul. Łokietka.

Jednocześnie wykonawca realizuje prace na odcinku torowiska ul. Chrobrego od skrzyżowania z ul. Jagiełły do ul. Pocztowej. Ten odcinek miał być realizowany dopiero w przyszłym roku w ramach czwartego etapu, ale wykonawca zdecydował, że przystąpi do prac szybciej, aby ewentualne znaleziska archeologiczne, nie opóźniały planowanych prac, które mają rozpocząć się w tym rejonie dopiero w 2021 roku.

Remont 1,5-kilometrowego odcinka ul. Chrobrego i ul. Mieszka I wraz z torowiskiem będzie kosztował 69 mln 27 tys. zł. Wykonawca ma czas do końca października 2021 roku na zrealizowanie wszystkich prac. Koszt inwestycji to 69 mln 27 tys. zł.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x