Głosowanie w Gorzowie bez tłumów

12 lipca 2020, 10:28, red
Jak informuje Państwowa Komisja Wyborcza, wszystkie lokale wyborcze w Gorzowie i okolicach zostały bez problemu otwarte. Nie doszło do żadnych incydentów czy złamania ciszy wyborczej. Swój głos w II turze wyborów możemy oddać do godz. 21.

Punktualnie o godz. 7 rano w niedzielę 12 lipca zostały otwarte wszystkie lokale wyborcze w Gorzowie. W naszym mieście można głosować w jednej z 68 obwodowych komisji wyborczych. Jednak podczas drugiej tury nie ma sporych kolejek, tak jak miało to miejsce dwa tygodnie temu. Głosowanie odbywa się na bieżąco. W niektórych lokalach wyborczych trzeba jednak odstać chwilę, ponieważ do środka wpuszczane są po 2-3 osoby - to w zależności od wielkości pomieszczenia, w którym odbywa się głosowanie.

Przed wejściem do każdego lokalu jest osoba — członek komisji wyborczej, który pilnuje, aby w samym lokalu przebywała dozwolona liczba osób oraz prosi gorzowian o dezynfekcję dłoni oraz zakrywanie ust i nosa. W każdym lokalu wyborczym do dyspozycji mieszkańców są również maseczki, rękawiczki oraz długopisy. Jednak większość osób, która postanowiła zagłosować z samego rana, ma maseczki na twarzy oraz własne długopisy.

Ważną zmianą podczas drugiej tury wyborów jest to, że jeżeli utworzy się długa kolejka przed lokalem wyborczym, wówczas pierwszeństwo w głosowaniu mają osoby powyżej 60 roku życia, niepełnosprawni, rodzice z dzieckiem poniżej 3 lat oraz kobiety w ciąży.

Swój głos w II turze wyborów na prezydenta RP będziemy mogli oddać do godz. 21.

Aktualizacja

godz. 13.30 - Jak podaje Państwowa Komisja Wyborcza, frekwencja w Gorzowie na godz. 12 wynosiła 26,10%, co oznacza, że zostało wydanych 23 167 kart do głosowania. To podobny wynik do tego z pierwszej tury - wówczas do południa frekwencja wynosiła 26,62%.

Największa frekwencja w drugiej turze w Gorzowie jest na ten moment w komisji wyborczej nr 60 mieszczącej się w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Nowej - 31,73% oraz w komisji wyborczej nr 57 w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Okólnej - również 31,37%. Niewiele mniej, bo 31,31% głosujących to wynik komisji obwodowej nr 59, która również mieści się w Zespole Szkół Gastronomicznych. Z kolei najmniej głosów oddano w komisji obwodowej nr 52 w Przedszkole Miejskim nr 22 na Szarych Szeregów - tutaj frekwecja wyniosła zaledwie 16,55%.

godz. 19 - PKW podała, że frekwencja na godz. 17 w Gorzowie wyniosła 51,91%. To lepszy wynik, niż w pierwszej turze. Wówczas o tej samej godzinie frekwencja wynosiła 50,16%. Z kolei jeżeli chodzi o obwodowe komisje wyborcze, to bez zmian najwyższa frekwencja, bo aż 62,56% wynosi w komisji wyborczej nr 60 w Szkole Podstawowej nr 9 przy ul. Nowej. Drugie miejsce pod względem frekwencji zajmuje komisja wyborcza nr 59 w Zespole Szkół Gastronomicznych przy ul. Okólnej - 61,26%, a następnie w komisji wyborczej nr 19 w Przedszkolu miejskim nr 10 przy ul. Lelewela - 60,22%. Natomiast najmniej głosów oddali gorzowianie w komisji wyborczej nr 62 w Szkole Podstawowej nr 17 przy yl. Warszawskiej - 29,21%.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x