Sprawdź, co będzie się działo w weekend na Starym Rynku

10 lipca 2020, 12:15, red
fot. Łukasz Kulczyński, Urząd Miasta Gorzowa
W sobotę 11 lipca i niedzielę 12 lipca na gorzowian czeka kolejna odsłona projektu "Dobry wieczór Gorzów". Mieszkańcy będą mogli obejrzeć spektakl muzyczny, posłuchać największych przebojów muzyki rozrywkowej czy posłuchać koncertu Gra Sów.

Centrum Gorzowa dawno nie widziało takich tłumów, jakie zebrały się podczas pierwszego weekendu z projektem "Dobry wieczór Gorzów". Wszystkie 150 krzeseł ustawiony przed sceną na Starym Rynku było zajętych, wielu gorzowian przynosiło również własne krzesełka turystyczne. Oprócz tego mieszkańcy wypełnili ławki i murki znajdujące się w rejonie deptaka i Starego Rynku. Wiele osób słuchało muzyki siedząc w ogródkach gastronomicznych czy po prostu stojąc.

Przed nami kolejna odsłona wydarzeń kulturalnych na scenie plenerowej w sobotę 11 lipca i niedzielę 12 lipca. Na plenerowej scenie w sercu Starego Rynku w sobotni wieczór, 11 lipca zaprezentują się aktorzy gorzowskiego teatru w muzycznym spektaklu „Mój Paryż”. To zbudowany na bazie najpopularniejszych szlagierów francuskich musical jest spektaklem nie tylko o miłości, tęsknocie, rozczarowaniu i nostalgii, ale także o przyjaźni, radości, nadziejach i marzeniach. W przedstawieniu usłyszymy m.in. piosenki: „Isabelle”, „Nathalie”, „Emmanuelle ”, „La Boheme”, „Nie opuszczaj mnie”, „Jeśli nie istniałabyś”, „Flirt”, „Kobieta i mężczyzna”, a wszystko to dopełnione muzyką na żywo. Również w sobotę, na scenie zagrają muzycy CEA Filharmonii Gorzowskiej, zaprezentują się w polskiej i zagranicznej muzyce popularnej z różnych nurtów muzycznych. Niedziela, 12 lipca na Starym Rynku to gorzowsko-poznański zespół muzyczny „Gra Sów” oraz wokalne występy Beaty Gramzy, która zaśpiewa wybrane pieśni kompozytorów europejskich.

- Chcemy przyciągnąć mieszkańców do centrum Gorzowa, na deptak i na Stary Rynek. Nie mogliśmy zorganizować Dni Gorzowa i nie będzie imprezy na zakończenie lata. Dlatego wyszliśmy z propozycją wydarzeń kulturalnych w każdy weekend przez całe wakacje. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Mam nadzieję, że dzięki temu uda się ożywić centrum miasta – podkreśla Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

PROGRAM WYDARZEŃ

LIPIEC

sobota 11 lipca godz. 19

- "Mój Paryż” – spektakl muzyczny

- Koncert Przebojów Muzyki Rozrywkowej - polska i zagraniczna muzyka popularna z rożnych nurtów muzycznych.

Niedziela 12 lipca godz. 17

- „Gra Sów” – Gorzowska Scena Muzyczna 

- „Romantycznie w Europie - liryka wokalna kompozytorów europejskich”- wybrane pieśni kompozytorów polskich, rosyjskich, niemieckich, francuskich, włoskich, hiszpańskich, angielskich. Wykonawcy: Beata Gramza – sopran, Ekaterina Matokh – fortepian.

Sobota 18 lipca godz. 19

- „Okularnicy” – spektakl muzyczny

- Musicalowe „Love”. Znane i lubiane piosenki musicalowe - m.in. „Skrzypek na Dachu”, „Mamma Mia”, „Koty”, „Upiór w Operze”, „Metro”.

niedziela 19 lipca godz. 17

- „65 lat wędrówki artystycznej Cygańskiego Teatru Muzycznego TERNO” - Koncert Zespołu „Terno”

sobota 25 lipca godz. 19

- „Magia obłoków” – spektakl muzyczny

- Folklor na czterech strunach świata - muzyka tradycyjna z różnych stron świata.

Niedziela 26 lipca godz. 17

- Aleksander Lasek z zespołem Nowonarodzeni - koncert zespołu współczesnej muzyki chrześcijańskiej

- Koncert Orkiestry Dętej OSP Siedlice

SIERPIEŃ

sobota 1 sierpnia godz. 19

- „Muzyczne Twarze Jacka Kawalca” - Scena Letnia w Teatrze

niedziela 2 sierpnia godz. 17

- Koncert Gorzowskiej Orkiestry Dętej

sobota 8 sierpnia godz. 19

- „Aniołowo koło Darwinowa” - Scena Piętro Wyżej - Scena Letnia w Teatrze

niedziela 9 sierpnia godz. 17

- Grzegorz Turczyński TRIO - The Sunny Side

sobota 15 sierpnia godz. 19

- „PIAF i inne - koncert Katarzyny Jamróz” - Scena Letnia

niedziela 16 sierpnia godz. 17

- Koncert „ Mam tę moc”. W programie: Melodie z najsłynniejszych animacji Walta Disneya oraz filmów: „Alicja w Krainie Czarów”, „Pocahontas”, „Vaiana: Skarb oceanu”, „Piraci z Karaibów”,„Aladyn”, „Piękna i Bestia”, „Król Lew", „Kraina Lodu". Wystąpią muzycy Filharmonii Zielonogórskiej i Gorzowskiej.

Sobota 22 sierpnia godz. 19

- Artur Barciś SHOW– Scena Letnia

niedziela 23 sierpnia godz. 17

- Marek Konarski Quartet koncert

sobota 29 sierpnia godz. 19

- Koncert Filary Jazz BIG BAND

niedziela 30 sierpnia godz. 17

- Koncert „A mury runą” - wystąpią: Anna Łaniewska, Edyta Milczarek,Joanna Rossa, Jan Mierzyński, przy akompaniamencie Marka Zalewskiego.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x