Cała Kostrzyńska już z asfaltem [zdjęcia]

8 lipca 2020, 11:25, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Prace na całym odcinku remontowanej ul. Kostrzyńskiej od węzła S3 do okolic cerkwi zostały już praktycznie zakończone. Nie ma już ruchu wahadłowego w okolicach kościoła, a wykonawca musi uzupełnić oznakowanie poziome. Roboty wciąż trwają przy ul. Zatorze.

Według aneksu do umowy, firma Budimex S.A. ma czas do 15 grudnia 2020 roku na zakończenie prac przy przebudowie ul. Kostrzyńskiej. Obecnie prace drogowe na całym odcinku ulicy od węzła S3 do okolic cerkwi zostały praktycznie zakończone. Pozostaje do uzupełnienia oznakowanie poziome w brakujących miejscach. Cała Kostrzyńska ma już kompletną drogę rowerową, która została uzupełniona asfaltem w brakujących miejscach i oznakowana poziomo.

W czerwcu wykonawca na paru odcinkach dokonał wymiany asfaltu ze względu na nieprawidłowości technologiczne przy realizacji. Wykonana warstwa została zdarta i ułożona na nowo. Uzupełniony został także odcinek między ul. Tartaczną a MZK. Ruch odbywa się dwukierunkowo na całości ul. Kostrzyńskiej, nie ma już sygnalizacji świetlnej oraz ruchu wahadłowego w okolicach kościoła.

Na pętli i w okolicy skrzyżowania ul. Kostrzyńskiej i Dobrej infrastruktura uzupełniona została o barierki oddzielające torowisko od ruchu pieszego, przejścia dla pieszych o detektory ruchu pieszo-rowerowego, wiata rowerowa została osłonięta.

Aktualnie wszystkie prace drogowe odbywają się w okolicach wiaduktu i przejazdu na ul. Zatorze. Nowy wiadukt jest gotowy. Zjazd z wiaduktu w stronę centrum miasta oraz na ul. Żeglarską także jest gotowy. Jeszcze w miesiącu lipcu stary wiadukt będzie demontowany i przejazd nad torami kolejowymi odbywać się będzie nową infrastrukturą. Także w tych okolicach do uzupełnienia zostaje droga rowerowa. Ruch samochodowy na ul. Zatorze odbywa się wahadłowo i regulowany jest sygnalizacją świetlną.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x