Wiadomości

Pościg za złodziejem busa. Chciał uciekać fiatem po schodach

8 lipca 2020, 09:09, red
fot. czytelniczka Kasia
Policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali po pościgu mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł fiata ducato. Uciekający kierowca porzucił auto tuż przed schodami i próbował jeszcze uciekać pieszo. Szybko został jednak zatrzymany.

Wszystko działo się w nocy z niedzieli 5 lipca na poniedziałek 6 lipca przy ul. Piłkarskiej w Gorzowie. Dyżurny gorzowskiej policji otrzymał sygnał, że przy zaparkowanym fiacie ducato kręci się podejrzana osoba. Na miejsce zostały wysłane patrole interwencyjne i ruchu drogowego.

- Po chwili mężczyzna wsiadł do fiata i odjechał. Policjanci chcieli zatrzymać go do kontroli, ale kierowca fiata ducato zignorował to i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg ulicami Gorzowa – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Uciekający kierowca w ducato zakończył jazdę tuż przed schodami terenowymi przy Al. Konstytucji 3 Maja. Mężczyzna wyskoczył z auta i zaczął zbiegać po skarpie. Policjanci ruszyli w pościg pieszy i zatrzymali mężczyznę. Okazało się, że wart 60 tys. zł fiat ducato został skradziony. Samochód wrócił do właściciela.

Złodziejem okazał się 46-latek, który ma zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna odpowie za kradzież z włamaniem do fiata, za co grozi do 10 lat więzienia oraz za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli. W jego sprawie gorzowska prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowy areszt.

Fotoreportaż


1/4 Uciekał kradzionym busem

1/4 Uciekał kradzionym busem

2/4 Uciekał kradzionym busem

2/4 Uciekał kradzionym busem

3/4 Uciekał kradzionym busem

3/4 Uciekał kradzionym busem

4/4 Uciekał kradzionym busem

4/4 Uciekał kradzionym busem

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości