Wiadomości

Miał zarobić dolary, a stracił 75 tys. zł

7 lipca 2020, 16:27, red
fot Lubuska policja
Mieszkaniec powiatu gorzowskiego padł ofiarą oszusta, który obiecał 51-latkowi kilka tysięcy dolarów zysku. Kiedy mężczyzna zrozumiał, że padł ofiarą oszustwa było już za późno. Z jego konta zniknęło 75 tys. zł.

Pomysłowość oszustów nie zna granic, którzy co rusz wymyślają nowe sposoby na wyłudzenie pieniędzy od swoich ofiar. Tym razem jeden z mieszkańców powiatu gorzowskiego stracił 75 tysięcy złotych bo zaufał osobie, która do niego zadzwoniła.

- Mężczyzna odebrał telefon i usłyszał że ma na koncie kilka tysięcy dolarów. Procedura ich odebrania miała być jednak bardziej skomplikowana niż tradycyjny przelew. Mężczyzna zalogował się na swój komputer, a następnie zainstalował wskazaną aplikację dzięki której oszust zyskał zdalny dostęp. Oszust otwierał konta na giełdach kryptowalut. Dalszy etap to manipulacja i gra na emocjach. Miał być bowiem zysk i kilka tysięcy dolarów, a okazało się, że będzie ostatecznie wysoka strata. Przestępca zyskał dostęp nie tylko do komputera, ale także do konta bankowego. Wykorzystał to i wziął dwa kredyty na kwotę 75 tysięcy złotych. Pieniądze z konta zniknęły. Mężczyzna dopiero wtedy zrozumiał, że został oszukany – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Policjanci przypominają, aby nie instalować nieznanych aplikacji na komputerach. Te mogą być bowiem zainfekowane i dać dostęp do komputera ofiary. Wszelkie portale, giełdy służące do inwestowania należy dokładnie zweryfikować. Transakcje wykonujmy osobiście, nie przekazując haseł czy loginów do swoich kont. Tylko w ten sposób możemy uchronić się przed utratą swoich oszczędności.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości